KONYA HABERLERİ

Konya Bilim Merkezi’nde Afet farkındalık ergisi

DHA
10.12.2020 - 13:55 |Son Güncelleme :
DHA

Konya Bilim Merkezi’nde Afet farkındalık ergisi

 KONYA,(DHA)- KONYA Bilim Merkezi’nde AFAD tarafından afet riskinin yönetilmesi, afet esnasında ve sonrasında yapılması gerekenlerle kriz yönetimi esaslarının anlatıldığı “Afet Farkındalık Alanı” oluşturuldu. Her yaş grubuna hitap eden sergi, hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde, Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı tarafından “Afet Farkındalık Alanı” oluşturuldu. Türkiye’nin deprem riski yüksek olan bir ülke olmasının yanında sel, toprak kayması, çığ gibi diğer doğa kaynaklı afetlere de maruz kalması nedeniyle; afet riskinin yönetilmesi, afet bilincinin artırılması ve hazırlıklı olma faaliyetlerinin toplumsal katılım ve sürdürülebilirlik kapsamında ön plana çıkması için açılan sergi 17 farklı alandan oluşuyor. “Afet Farkındalık Alanı”nda hortum, deprem, tsunami, sel, çığ, yangın gibi afetler ele alınırken, bu afetlerin oluşum sebepleri sergi düzenekleriyle ziyaretçilere aktarılarak farkındalık oluşturuluyor. Her yaş grubuna hitap eden sergide ziyaretçiler, doğal afetleri daha yakından tanıma fırsat buluyor. “Afet Farkındalık Sergisi” pandemi tedbirleri kapsamında hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor.
FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Konya Bilim Merkezi’nde Afet farkındalık ergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Aralık 2020 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konya Bilim Merkezi’nde Afet farkındalık ergisi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:29
 • Güneş
  07:54
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:47
 • Akşam
  18:10
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı