KIRKLARELİ HABERLERİ

Trakya, koyun keçi vebası hastalığından korunmuş bölge ilan edildi 

DHA
23.02.2021 - 11:28 |Son Güncelleme :
DHA

Trakya, koyun keçi vebası hastalığından korunmuş bölge ilan edildi 

 

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ, (DHA)-KIRKLARELİ'nin de içerisinde bulunduğu Trakya Bölgesi'nin, 1 Mart 2021 tarihinden itibaren PPR hastalığından korunmuş bölge olarak kabul edileceğine dair genelge yayınlandı.

'Koyun, keçi vebası hastalığından korunmuş bölge ilan edilen Trakya'ya yapılacak küçükbaş canlı hayvan sevkleri genelgesi' yayınlandı. Koyun keçi yetiştiriciliği yapan vatandaşların  hayvanlarını süresi içinde 1  küpeletmeleri, hayvan alım satımlarında belgelerini eksiksiz düzenlemeleri ve süresi içerisinde 30 gün Tarım ve Orman  İl İlçe Müdürlüklerine bildirimde bulunmaları gerektiği açıklandı.Canlı hayvan alım satımı yapan, nakleden veya taşıyan kişiler de genelge hükümlerini uygulamakla yükümlü oldukları belirtildi. İl içerisinde yapılacak alım satımlarda hayvanların küpelenmiş, Türkvet sistemine kayıt edilmiş ve koyun keçi nakil belgesinin eksiksiz doldurulmuş olması gerekiyor. Hayvanların il dışına gitmesi halinde ise bu işlem ve belgelere ek olarak il, ilçe müdürlüklerinden veteriner sağlık raporu alınması zorunlu olduğu kaydedildi.

Trakya Bölgesi dışından hayvan satın almak isteyen yetiştiriciler, hayvanları satın alacakları il, ilçe müdürlüklerine müracaat ederek genelgede belirtilen testler ve karantina sürecini tamamladıktan sonra veteriner sağlık raporu ile hayvanlarını bölgeye getirebilecekler.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Trakya, koyun keçi vebası hastalığından korunmuş bölge ilan edildi  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Şubat 2021 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Trakya, koyun keçi vebası hastalığından korunmuş bölge ilan edildi  haberi güncellenecektir.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

01 Mart 2021, Pazartesi
 • İmsak
  06:15
 • Güneş
  07:41
 • Öğle
  13:29
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:27
Sayfa Başı