KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Scientix STEM eğitimi çalıştayı yaptı

DHA
30.11.2018 - 11:16 |Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-TRAKYA Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilde 3 gün boyunca Scientix STEM Eğitimi Çalıştayı yapıldı.
65 öğretmenin katılımıyla Lozengrad Hotelde gerçekleştirilen çalıştaya MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden gelen Dr. Tunç Erdal Akdur ve Scientix Türkiye Ekibi tarafından Stem projeleriyle ilgili sunumlar yapıldı. Lise ve mesleki teknik okullarda görev yapan STEM (Fen, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji vb.) öğretmenleri ve mesleki ve teknik liselerde görev yapan öğretmenler (Elektrik ve elektronik bilgi teknolojisi, Mobilya teknolojisi, Makine teknolojisi, Metal teknolojisi vb.) arasında disiplinler arası bir STEM eğitim projesi geliştirme ve paylaşma ortamı oluşturuldu.  Çalıştayda öğretmenler her grupta en az birer tane fen, matematik, fizik, kimya, biyoloji ve meslek ve teknik okul öğretmeni olacak biçimde çalışma gruplarına ayrıldı. Her grupta bu farklı ders alanları öğretmenleri öğrenciler için disiplinler arası sorgulamaya, araştırmaya, üretime ve buluş yapmaya dayalı STEM proje önerileri hazırlamak için birlikte çalışmalar yaptılar.  Bu çalıştayın sonunda öğretmen grupları tarafından öğrencileri fen ve mühendislik mesleklerine teşvik etmek ve STEM konularında beceri ve tutumlarını ortaya çıkarmak için STEM eğitim projeleri tasarladı.
Dr. Tunç Erdal Akdur, yaptığı konuşmada, “Scientix Türkiye Ekibi olarak her okulun STEM projelerinin olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu STEM projeleri öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini geliştirmeye yönelik olmalıdır. Proje ekiplerindeki öğretmenler ve öğrenciler STEM projelerini gerçekleştirmek için diğer okullar ve endüstri ile birlikte yardımlaşarak çalışabilmelidir. Temel amacımız; her okulun STEM proje takımlarını oluşturması ve bu takımların STEM çalışmalarını yapabilecekleri öğrenme ortamlarının okullarımızda oluşturulmasıdır” dedi.
Scientix STEM Eğitimi Çalıştayının son günü yapılan sertifika törenine Vali Yardımcısı V. Emre Öztürk, Milli Eğitim Müdür V. Cahit Akın,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yücel,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Aktimur,  İl Milli Eğitim Şube Müdürü Veysi Bora  ve Trakya Kalkınma Ajansı Yetkilisi Emre Beji katılarak, ScientixStem Eğitimi Çalıştayını başarıyla tamamlayan öğretmenlere sertifikalarını verdi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kırklareli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kırklareli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Scientix STEM eğitimi çalıştayı yaptı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KIRKLARELİ NAMAZ VAKİTLERİ

27 Eylül 2021, Pazartesi
 • İmsak
  05:31
 • Güneş
  06:57
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:28
Sayfa Başı