KAYSERİ HABERLERİ

KTB Başkanı Bağlamış: Ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor

DHA
30.03.2021 - 19:57 |Son Güncelleme :
DHA

KTB Başkanı Bağlamış: Ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor

Yusuf Mehmet BAŞKAL/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Ticaret Borsası’nın (KTB) Mart ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Recep Bağlamış, "Türkiye’nin tarımda söz sahibi olması için tarımsal üretim ve ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor” dedi.
KTB Mart ayı meclis toplantısına, Başkan Recep Bağlamış, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ve meclis üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan KTB Başkanı Recep Bağlamış, “Türkiye’nin tarımda söz sahibi olması ve rekabet edebilir düzeye erişebilmesi için; tarımdaki yapısal sorunların çözülmesi, tarımsal üretim ve ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor. Tarım sektörünün sürdürülebilir rekabet gücü ve küçük üreticilerin yaşayabilmesi; tarım sektöründe yapısal sorunların çözülmesi sayesinde elde edilecek kazanımlar, üretim girdilerinin fiyatlarını azaltma ve katma değeri yüksek üretim ile telafi edilebilir. Türkiye’de arazilerin çok parçalı oluşu, işletmelerin küçük ölçekli olması, yapısal bir sorun olarak ortaya çıkmaktadır. Arazi toplulaştırması kaynakların etkin kullanımı ve verimlilik açısından önem taşımaktadır" diye konuştu.
Hayvancılık sektörüne değinen Bağlamış, "Türkiye’de hayvancılık sektörüne daha fazla destek verilmelidir. Bu sayede tarımsal üretimden sağlanan gelirin ve hayvansal üretimden sağlanan proteinin önemli bir kısmını üretmekle kalmayacak istihdama katkısını da sürecektir. Fakat ne yazık ki sektörün istihdama katkısı büyük işletme sayısı arttıkça azalmaktadır. Bu gerçeğin de farkında olunarak, aile işletmelerini koruyup geliştirecek politikalara her dönemde öncelik verilmelidir” dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTB Başkanı Bağlamış: Ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2021 tarihinde saat 19 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTB Başkanı Bağlamış: Ticaret politikalarının güçlendirilmesi gerekiyor haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Nisan 2021, Çarşamba
 • İmsak
  04:19
 • Güneş
  05:48
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:26
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı