KAYSERİ HABERLERİ

Kooperatifçilik otobüsü Kayseri'de

DHA
24.06.2020 - 15:25 |Son Güncelleme :
DHA

Kooperatifçilik otobüsü Kayseri'de

KAYSERİ, (DHA) - TİCARET Bakanlığı tarafından kooperatifçiliği en iyi şekilde tanıtmak amacıyla yola çıkan kooperatifçilik otobüsü, Kayseri'ye geldi.
Otobüsün ilk durağı Mobilyacılar Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi oldu. Otobüsün ikinci durağı ise Kayseri Ticaret Odası (KTO) oldu. Ticaret Bakanlığı koordinesinde yürütülen Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında KTO'da istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, "Ülkemizde kooperatifçilik sektörünü daha ileri seviyelere taşımak amacıyla hazırlanan 'Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi' rekabet edebilirliği ve yenilikçiliği sağlayarak toplumdaki kooperatifçilik imajını olumlu yönde güçlendirecektir. Kooperatifçiliği bilmeyenimiz yoktur. Hepimiz kooperatiflerle bir şekilde tanıştık. Bir yerinden tuttuk. Bir kısmımız ev almak için bunun içerisinde oldu, bir kısmımız tüketim kooperatiflerinin içinde oldu. Bizim kültürümüzde olan imece usulü ya da belki bir anlamda ahilik kültürü olarak bizler bu tür yapılara yatkın bir toplumuz. Ancak çıkar odaklı bakıldığından bu tür yapılar pek olumlu imaj bırakmadı. Bu uygulamalardan çıkan olumsuz ve olumlu dersleri önümüze koyarak yeni bir başlangıç yapmakta fayda var. Kooperatifçiliğin bugün farklı bir yönüyle karşılıyoruz. Ülkemizde şehirler gezilerek binlerce insana ulaşılması, eğitimler verilmesi, işbirlikleri yapılması oldukça olumlu gelişmeler" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kooperatifçilik otobüsü Kayseri'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Haziran 2020 tarihinde saat 15 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kooperatifçilik otobüsü Kayseri'de haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Haziran 2020, Çarşamba
 • İmsak
  03:16
 • Güneş
  05:07
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  16:40
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:57
Sayfa Başı