KAYSERİ HABERLERİ

Çider Kayseri’de Anne Ve Baba Adayları İçin Tüp Bebek Tedavileri Hakkında Seminer Verecek

IHA
21.04.2015 - 10:56 |Son Güncelleme :
Çider Kayseri’de Anne Ve Baba Adayları İçin Tüp Bebek Tedavileri Hakkında Seminer Verecek
IHA

29 Nisan Çarşamba günü saat 14:00-16:00 arası Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ( ÇİDER ) Kayseri de Anne ve Baba Adayları için Tüp Bebek Tedavileri Hakkında Özel Eğitim Semineri verecek.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) in ortak çalışması olan Kısırlık ve Tüp Bebek Tedavileri Özel Eğitim Toplantısı Büyükşehir Belediyesinin Belediye Meclis Salonunda saat 14.00 / 16.00 arasında yapılacak. Acıbadem Kayseri Tüp Bebek Merkezi Başkanı Op.Dr.Turgut Aydın konuşmacı olarak katılılacak.
Çocuk Sahibi olmak isteyen anne adaylarının tedavi süreçleri ve çalışmaların Türkiye deki uygulamaları hakkında Op.Dr.Turgut Aydın ayrıntılı bilgiler verecek ve konuklarla tedaviler hakkında konuşacak.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Başkanı Sibel Tuzcu " Tüp bebek tedavilerinde çiftler maddi ve manevi adeta psikolojik bir savaş veriyorlar. Bunun üstesinden gelebilmek için biz anne ve baba adaylarına yaşanmış örneklerden yola çıkarak tüp bebek tedavilerinde psikolojik yönden güçlü kalmanın tüyolarını anlatıyoruz.Doktorlarımızda tedavileri bilimsel olarak anlatıyorlar. Bu toplantılara katılanlar maddi ve manevi yönden tam donanımlı olarak tedavilere başlıyorlar ” dedi.
Bu tedaviler başlı başına bir mücadele olduğundan katılımcılara Tüp Bebek Tedavileri Motivasyon Lideri Sertifikası verilecek
Halka açık ve ücretsiz yapılacak toplantıya katılanlar ÇİDER’ in indirimli tedavilerinden yararlanabiliyorlar.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ( ÇİDER )Nedir?
22 yıl çocuk sahibi olmak için çeşitli tedaviler gören Sibel Tuzcu 42 yaşında anne olduktan sonra kendisi gibi çocuk sahibi olmak isteyen çitlere manevi destek için 2001 yılında www.cocukistiyorum.com internet sitesini kurdu. Bir yıl sonra 2002 yılında kısırlık tedavisi gören site üyeleri ile birlikte Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Kuruldu. Dernek 13 yıldan bu yana kısırlık ve tüp bebek tedavilerinde kendileri gibi olanlara ücretsiz muayenelerle teşhis ve tüp bebek tedavilerinde merkezlerle indirim anlaşmaları yaparak daha uygun koşullarda tedavi olmalarını sağlıyor. Türkiye genelinden 450 nin üzerinde tüp bebek tedavileri için bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yaptı ve bu çalışmalarına devam ediyor 2005 yılında tüp tedavilerinin devlet tarafından karşılanması konusunda başarılı çalışmalar yapan ÇİDER Avrupa Parlamentosuna bağlı uluslararası kısırlık birliği Fertility European’ın da üyesi ve Türkiye temsilcisidir.
Opr.Dr.Turgut Aydın Kimdir ?
1972 Sakarya doğumlu.Eğitimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ni bitirdikten sonra 1996-2011 yılları arasında Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’ n de tamamladı.2002 yılında uzmanlık tezini yaptı.Çalışma hayatına 2003-2007 de VKV Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Ünitesi’ nde başladı.Sırasıyla Ankara Gazi Devlet Hastanesi, Kayseri Doğumevi, Kayseri Tüp Bebek Merkezi, Kayseri Hastanesi Üremeye Yardımcı Tedaviler Merkezi’ nde hizmet verdi.2011 yılından beri Acıbadem Kayseri Hastanesi Tüp Bebek Merkezi sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Çider Kayseri’de Anne Ve Baba Adayları İçin Tüp Bebek Tedavileri Hakkında Seminer Verecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2015 tarihinde saat 10 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çider Kayseri’de Anne Ve Baba Adayları İçin Tüp Bebek Tedavileri Hakkında Seminer Verecek haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

24 Eylül 2021, Cuma
 • İmsak
  04:58
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:40
 • Yatsı
  19:57
Sayfa Başı