KAYSERİ HABERLERİ

Büyükşehir Belediyesi, kitap envanterine iki eser ekledi

DHA
14.09.2020 - 12:41 |Son Güncelleme :
DHA

Büyükşehir Belediyesi, kitap envanterine iki eser ekledi

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, şehrin kültür hayatına iki yeni eser kazandırarak, kitap envanterine ‘Kappadokia Krallığı ve Roma-Bizans Dönemi’ ile ‘Kayseri’den Kopan Türkü’ adlı iki yeni eseri daha ekledi.
Büyükşehir Belediyesi, açılan kütüphaneler ve basılan yeni kitaplar ile hizmetlerini aksatmadan sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri kültür yayınları envanterine yeni iki eser daha kitap şeklinde basılarak eklendi. Büyükşehir Belediyesi kültür yayınları envanterine eklenen eserlerden birisi tarih dizisinde yer alan Kayserili Yazar Halit Erkiletlioğlu’nun kaleme aldığı 391 sayfalık kapsamlı ‘Kappadokia Krallığı ve Roma-Bizans Dönemi’ eseri. Eserde, Kappadokia Krallığı ayrıntılı bir şekilde ele alınırken, dönemin imparatorlukları olan Roma ve Bizans da Kapadokia kapsamında anlatıldı. Büyükşehir’de basımı yapılan bir diğer eser ise, sanat dizisinde bulunan Kayserili Yazar Ahmet Sıvacı’nın yazmış olduğu 197 sayfalık ‘Kayseri’den Kopan Türkü’ oldu. Eser, Kayseri’nin Endürlük köyünde doğan Türk Halk Müziği Sanatçısı ve derlemeci Ahmet Gazi Ayhan’ın hayatını anlatan bir kaynak kitap niteliği taşıyor.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Büyükşehir Belediyesi, kitap envanterine iki eser ekledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2020 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büyükşehir Belediyesi, kitap envanterine iki eser ekledi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Eylül 2020, Pazartesi
 • İmsak
  04:48
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:13
Sayfa Başı