KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Sınavı yapıldı

DHA
11.03.2020 - 13:52 |Son Güncelleme :
DHA

Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Sınavı yapıldı

Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)- KAHRAMANMARAŞ'ın Onikişubat Belediyesi’nin Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında kitap okuma sınavının 1'nci aşaması Necip Fazıl İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl 5'incisi gerçekleşen proje kapsamında yapılan sınav öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve Onikişubat Belediye Başkan Vekili Süleyman Şenel Necip Fazıl İlkokul’unda bir basın toplantısı düzenledi. Cemal Yılmaz, sınava 60 bin öğrencinin katıldığını belirtirken, bu proje kapsamında bugüne kadar 1 milyon 750 bin kitabın öğrencilerle buluşturulduğunu söyledi. Yılmaz, "Onikişubat Belediye’mizin doğrudan desteği ve katkılarıyla ilimizin her seviyedeki okulunda öğrencilerimiz bu kitapları okudular. Sadece bu kitapları değil, velilerimizin de temin ettiği kitaplar ile 200 binden fazla kitap okundu. Sayılardan daha ziyade, kitabın okunması, bir öğrencimizin kitap okuması bizim için çok kıymetlidir. Kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ve sürdürülmesi çok önemli. Bundan sonra yapılacak tüm sınavlarda kitap okuyan öğrencilerimiz daha başarılı olacaklar. Dağıtılmış olan kitaplar vesilesi ile çocuklarımızın hem zihinlerini, hem gönüllerini beslemiş oluyoruz. Bu projede çok cömertçe davranan Onikişubat Belediyemize, Sayın Başkanımız Hanefi Mahçiçek ve ekibine milli eğitim camiası olarak yürekten teşekkür ediyoruz. Bu çalışmamızın sayısal manada artarak devamını temenni ediyor ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.

Onikişubat Belediye Başkan Vekili Süleyman Şenel bugüne kadar toplamda 282 bin kitabın basıldığını kaydederek şunları söyledi:

"Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi, sadece Onikişubat’da değil, il genelinde 11 ilçemizdeki okullara dağıtıldı. Bugün yapılan sınava 60 bin öğrenci girecek ve dağıttığımız kitaplarda ne kadar muvaffak olmuşlar, test edilecek. Toplumun en değerli öğesi eğitimdir. Bir toplum eğitim ile ilerler. Dünyadaki başarılı ülkeler, eğitimi iyi olan ülkelerdir. Bunu teşvik etmek ve ilerletmek için Belediyemiz kendi üzerine düşen vazifeleri yerine getiriyor. Bu projenin asıl manası, standart eğitimin dışında, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırıp, sevdirmek ve düşünen, sorgulayan üreten bir nesil yetiştirmektir.

Projemiz her yıl katlanarak devam edecek. Sınava giren öğrencilerimize başarılar diliyor, şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Basın toplantısının ardından Cemal Yılmaz ve Süleyman Şenel sınav öncesi sınıflara girerek öğrencilere başarılar diledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Sınavı yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor Sınavı yapıldı haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

26 Mart 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:58
 • Güneş
  06:20
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:56
 • Yatsı
  20:12
Sayfa Başı