İZMİR HABERLERİ

Pandemiyle oluşan farkındalık işitme sektörünün önemini ortaya çıkardı

Hürriyet Haber
17.04.2022 - 16:15 |Son Güncelleme :

Pandemiyle birlikte maske kullanımının ortaya çıkması, iletişim problemlerinin ortaya çıkmasına yol açtı. İletişimde yaşanan zorluklar da bu konuda farkındalığın ortaya çıkmasına yol açtı. İşitme cihazı sektörü temsilcilerinden Rıfat Polat, " İşitme kaybı yaşayan bireylerin, Pandemi ile başlayan maske kullanımı sonucu iletişim kurmada zorluk çektiklerini belirtti. Maske olmadan ağız okuyarak iletişim sağlayabilen işitme kayıplı bireyler maske ile bu yetilerini kaybettiler. Bu sebeple İşitme cihazlarına talep arttı. Maske nedeniyle duyamadıklarını fark eden insanlar, sektörde yüzde 30'luk bir büyümeye neden oldu" dedi. Elvan Çetin ise, "Hayat kalitelerini daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz. İşitme cihazı satış ve uygulaması, işitme cihazı tamir ve servisi, çocuklara özel cihaz uygulamaları. İşitme cihazı pilleri ve aksesuarları, işitme ve çınlama testleri yapıyoruz. Sesleri anlayamadığımızda bu cihazlara ihtiyaç duyulabiliyor" dedi.

Hürriyet Haber

 

Medises İşitme Cihazları Karşıyaka Şubesi, Girne Caddesi Medikal Park Kavşağında açıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta; Prof. Dr. Cemal Cingi, Prof. Dr. İbrahim Çukurova ve Prof. Dr. Tayfun Kirazlı da yer aldı. 

Pandemiyle oluşan farkındalık işitme sektörünün önemini ortaya çıkardı

Medises İşitme Cihazları Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Polat, sektör hakkında önemli bilgiler verdi. 14 yıllık sektör tecrübelerinin bulunduğunu hatırlatan Polat, pandeminin sektörün büyümesine olan katkısından bahsederek, "Pandemi insanların işitme farklılıklarının farkındalığını artırdı. Bunun sebebi maske kullanımı diyebiliriz. Pandemi insanların duymadığını, iletişimde zorluk çektiklerini, ağız okuyarak hareket ettiklerini ortaya çıkardı. İşitme cihazlarına talep arttı. Maske nedeniyle duyamadıklarını farkeden insanlar, sektörde yüzde 30’luk bir büyümeye neden oldu. Duyma ile ilgili problemlerini öteleyen insanlar artık bunu öteleyemediler ve işitme cihazlarına yöneldiler" dedi. Çalışmaları hakkında da konuşan Polat, "14 yıllık bir işitme cihazları tecrübemizin ardından 2020 yılında firmamızı kurduk. Bugün 9'ncu şubemizi Karşıyaka'da açıyoruz. Doğru konumda, kolay ulaşılabilir yapı ve kalitelihizmet prensibiyle yola çıktık. Ürünlerimizde dünya genelinde bilinen Philips, Oticon, Bernafon, Duracell, Power One gibi markaları. İnsanlara her zaman uygun fiyatla, kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Ege Bölgesinde büyüme hedeflerimiz var. Bundan sonra İzmir Menderes'te şubemiz açılacak. 2022'de toplam 5 şube açmayı planlıyoruz. Türkiye genelinde de yeni şube hedeflerimiz var. İşitme sektöründe öncü bir marka olmayı hedefliyoruz" dedi

Pandemiyle oluşan farkındalık işitme sektörünün önemini ortaya çıkardı

CEP TELEFONLARINA ENTEGRE

Medises İşitme Cihazları Genel Müdürü Elvan Çetin ise, "Şu anda toplam 9 şubemiz var. Çok yakında İzmir Menderes’le birlikte 10 şubeye ulaşacağız. Hastalarımıza işitme ve iletişim çözümleri üretiyoruz. Algılama ve duyma güçlüğü çekenlere yardımcı oluyoruz. Hayat kalitelerini daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz. İşitme cihazı satış ve uygulaması, işitme cihazı tamir ve servisi, çocuklara özel cihaz uygulamaları. İşitme cihazı pilleri ve aksesuarları, işitme ve çınlama testleri yapıyoruz. Sesleri anlayamadığımızda bu cihazlara ihtiyaç duyulabiliyor. Sesleri yanlış algılıyorsak. A’yı O gibi algılıyorsak. Sesli harflerde zorluk çekiliyor. Ali derken Al ya Alı şeklinde algılıyor. Bu durumda işitme cihazına ihtiyaç duyuyor diyebiliyoruz. Bünyemizde bulunan ürünlerde yapay zeka teknolojisi kullanılıyor. Dışarıdaki sesi sağlıklı bir birey gibi aktarıp olduğu şekilde kişinin beynine sesin sinyalini yolluyor ve doğru algılama gerçekleştiriyor. İşitme cihazları kulaklık özelliği taşıyor. Cep telefonlarına entegre bir şekilde çalışıyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Pandemiyle oluşan farkındalık işitme sektörünün önemini ortaya çıkardı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ağustos 2022, Pazar
 • İmsak
  04:44
 • Güneş
  06:17
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  17:08
 • Akşam
  20:16
 • Yatsı
  21:42
Sayfa Başı