İZMİR HABERLERİ

Menderes Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Bilgilendirmesi

IHA
18.09.2015 - 11:35 |Son Güncelleme :

MENDERES BELEDİYESİ TARAFINDAN, AMBALAJ ATIKLARININ GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILMASIYLA İLGİLİ İLÇE GENELİNDE VATANDAŞLARA YÖNELİK BİLGİLENDİRME ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Menderes Belediyesi tarafından, ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazandırılmasıyla ilgili ilçe genelinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.
Menderes Belediyesi, ambalaj atıklarının geri dönüşüme kazanımıyla ilgili Ataköy’de hayata geçirdiği Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’nin ardından vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi. Özdere ve Gümüldür’de gerçekleştirilen çalışma kapsamında, vatandaşlara bilgilendirme broşürleri halka dağıtıldı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaların ilçenin farklı noktalarında devam edeceği öğrenildi.
Çalışma kapsamında okullar, resmi daireler ve iş yerlerine bilgilendirmeler gerçekleştirilerek, atık kağıtlar için ofis içi kutular dağıtılacağı bildirildi. Toplanacak atık kağıtlar ise, merkeze gönderilerek geri dönüşümü sağlanacak.
Uygulamayla ilgili bilgi veren Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "İlçemizde çevre duyarlılığını arttırmak adına yaptığımız çalışmalardan biriside ambalaj atıklarının geri kazanılmasını sağlamak. Bu amaçla Ataköy’de Ambalaj Atıkları Toplama Ayırma Tesisi’nin hayata geçirdik. Bu tesiste toplanacak ambalaj atıklarının geri dönüşümü sağlanarak çevrenin kirlenmesi önlenmiş olacak. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkililerimiz bilgilendirme çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Vatandaşlarımızın çevre konusunda duyarlılığını arttıracak çalışma kapsamında hem tesisimiz hakkında bilgi aktarılıyor hem de ambalaj atıklarının geri dönüşümünün sağlanabileceği konusunda bilgilendirmede bulunuyor” dedi.
Bilgilendirme çalışmalarının ilçenin dört bir yanında sürdürüleceğini kaydeden Başkan Soylu, "Ambalaj atıkları çöp değildir. Geri dönüştürülür, doğal kaynaklarımızı ve çevreyi korur. Enerji tasarrufunun sağlanmasının yanı sıra küresel ısınmayı da yavaşlatır. Çevreye bu kadar önemi olan bir konuyu biz de önemsiyoruz. Bu kapsamda geri döşünüm konusunda ki çalışmalarımız sürecek" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Menderes Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Bilgilendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 11 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Menderes Belediyesi’nden Geri Dönüşüm Bilgilendirmesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2021, Pazar
 • İmsak
  05:54
 • Güneş
  07:15
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:08
 • Akşam
  18:39
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı