İZMİR HABERLERİ

Medical Park İzmir hemşire adaylarını Kariyer Günleri’nde buluşturdu

Hürriyet Haber
28.06.2020 - 08:34 |Son Güncelleme :

Medical Park İzmir Hastanesi, her yıl düzenlenen kariyer günlerini, pandemi nedeniyle online ortama taşıyarak İzmir’deki 828 Hemşirelik Bölümü öğrencisi ile bir araya geldi.

Hürriyet Haber

Medical Park İzmir Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ve Kurumsal Pazarlama Müdürü Işıl Çınar’ın katıldığı çevrimiçi organizasyona, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Hemşirelik Bölümü öğrencileri katıldı. Öğrenciler, kariyer hedefleriyle ile ilgili merak ettikleri sorulara yanıt alma fırsatı yakaladı.

Sağlık alanında çalışmak isteyen öğrencilere yol göstererek hastanedeki kariyer fırsatları ile ilgili bilgiler verdiklerini dile getiren İnsan Kaynakları Müdürü Deniz Baygür; “ Dört gün süren Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak olan öğrenciler ile tanışma fırsatı yakaladık. İş hayatına katılacak olan adaylara kurumumuzu tanıtarak, çalışanlarımıza sunduğumuz uygulamalarla ilgili bilgiler verdik.” dedi.

Medical Park İzmir hemşire adaylarını Kariyer Günleri’nde buluşturdu

Sağlık Sektörü Yükselen Değer

Yeni mezun olacak öğrencilerin en çok merak ettikleri konunun pandemi sürecinde personel çıkartılıp çıkartılmadığı olduğunu söyleyen Baygür, “Bizler bu süreci fırsata çevirerek bir takım aksiyonlar aldık. Üç ay içinde 100’ü aşkın yeni personel istihdam ettik. İletişim kanallarımızı güçlendirerek yeni çalışma modelleri oluşturduk. Pandemi sürecinde sağlığın ne kadar önemli olduğunu hep birlikte deneyimledik. Sağlık sektörünün önümüzdeki yıllarda en önemli istihdam alanı olacağını öğrencilerimize anlattık.” dedi.

Online Kariyer Günleri’nde yeni mezun olacak öğrencilerin eğitim ve yüksek lisans konularında da sorular sorduklarını belirten hastanenin Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Pınar Ilıkkan ise “Hastane olarak hemşirelerimizin her türlü eğitimini destekliyor ve onlara gerekli olanakları sağlıyoruz. Görüşmelerde en çok sorulan soru pandemi sürecinde nasıl çalıştığımız oldu. Bizler bu süreçte de uluslararası standartlarda sunduğumuz kaliteli sağlık hizmetimizi uygulamaya kesintisiz devam ettik. Hasta ve çalışan güvenliğimizin sadece pandemi döneminde değil, her zaman önceliğimiz olduğunu hemşire adayı öğrencilere detaylı olarak anlattık. Öğrencilerimizin ilgisi bizi çok memnun etti. En kısa zamanda mezun olup aramıza katılmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Medical Park İzmir hemşire adaylarını Kariyer Günleri’nde buluşturdu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Haziran 2021, Salı
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:40
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  17:11
 • Akşam
  20:43
 • Yatsı
  22:25
Sayfa Başı