İZMİR HABERLERİ

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

Mete Tamer OMUR/HÜRRİYET
01.11.2020 - 20:45 |Son Güncelleme :

Yıllarca mali müşavirlik yaptı. Kızı Sedef’in anaokulu çağına gelmesiyle işin seyri değişti.

Mete Tamer OMUR/HÜRRİYET

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

Muhasebe ofisini eşine bırakarak 2007’ yılında okul öncesi eğitim sektörüne adım attı. Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu’nu kurdu. Elvan Bilgin, bugün iki okuluyla hizmet veriyor. İktisat mezunu olsa da işine olan sevgisiyle üç sene önce İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü onur öğrencisi olarak dereceyle bitiren Bilgin’le girişimcilik serüvenini ve gelecek planlarını konuştuk.

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

ELVAN Bilgin, anneden babaya, dededen teyzeye öğretmen kökenli bir ailenin çocuğu olarak 1975’te Bodrum’da dünyaya geldi. İktisadi idari bilimler okuyan Bilgin, 10 yıl mali müşavir olarak kariyerine devam etti. 2004’te kızı Sedef’i kucağına alan Elvan Bilgin, onun anaokulu çağına gelmesiyle muhasebe ofisini eşine bırakarak farklı bir yolculuğa yelken açtı. 2007’de Özel Bodrum Kartanesi Anaokulu’nu kurdu.

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

İKİNCİ ÜNİVERSİTEYİ OKUDU

İlk günden itibaren okul öncesi eğitimine olan sevdasıyla tüm ağırlığını buraya veren Bilgin, “Alternatif okul meraklısı meslektaşlarımla üç ülke gezerek farklı eğitim yöntemlerini yerinde deneyimledim. Ülke ve bölgesel bazda doğru olduğuna inandığım tüm yöntemleri programlarımıza aldım. Üç yıl önce yeniden üniversite sınavına girerek uzaktan eğitimle İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü’nü onur öğrencisi olarak dereceyle bitirdim” dedi.

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

YAŞAMIN SİHİRLİ YILLARI

“Okulu açtığımız ilk günden bu yana işimizi çok önemsiyoruz” diyen Elvan Bilgin, erken çocukluk eğitiminde konunun uzmanı akademisyenler, hocalar ve kurumlardan hem destek aldıklarını, hem de işbirliği içinde olduklarını aktardı. Bilgin, “İlkokul öğretmeni olan annem ilk altı yıl kurum müdürlüğümüzü yaptı. Açıldığımızdan beri bizimle çalışanlar var. Ekip arkadaşlarımın mutlu olması, işe keyifle gelmesi, vefa ve aitlik bağı benim için çok kıymetli. Kartanesi’nin bugünlere gelmesinde öncelikle ailemin ve ekibimin desteğini gördüm. Benim liderliğimde özellikle velilerimizin memnuniyetiyle artık tercih edilen bir eğitim kurumu olduk. 14’üncü yıla girdiğimiz eğitim sektöründe 0-6 yaş grubu öğrenci alma yetkimizin olduğu iki okulumuzla hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

Elvan Bilgin, Kartanesi’nin ‘yeşil bayraklı’ bir kurum olduğunu aktararak, “Doğa ve açık hava etkinliklerini çok önemsiyoruz. Bu konuda ileriye yönelik projeleri hayata geçirmeye de başladık” dedi.

 

İŞİNE SEVDALI BİR KURUCU

ÖZEL Bodrum Kartanesi Anaokulu’nun kapasitesinin yüksek olmasına rağmen sınıflarda az öğrenciyle faaliyet gösterdiğini aktaran Elvan Bilgin, şu bilgileri paylaştı: “Okullarımızı samimiyet ve sıcaklığın olduğu bir aile ortamı olarak tanımlıyoruz. Kapasitemiz 203 kişi. Özellikle pandemi nedeniyle sınıflarımıza 10-12 kişi olarak devam etme kararı aldık. Okulumuzda, 6-24 ay arası bebeklere özel yaşam alanı var. Memleketimde ayrı bir binada ilk 0-3 yaş okulu ile hizmet vermekten mutluyum. Eğitimden yıllardır kazandığımızı yine çocuklar için yatırıma dönüştürmekten huzurluyuz. Kartanesi benim sadece işim değil; sevdam, mutluluğum. Okul öncesine fazlasıyla tutkulu bir kurucuyum. Okulun en küçükleri yanında ara sınıflarımız ve anasınıflarımız da mevcut. İlköğretim okulu olmayan bir kurum olarak her yıl 20-25 anasınıfı öğrencimizin olması velilerimizin bize olan güveni ve başarımızın kanıtı.”

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı

EĞİTİME MERAKLI EĞİTİMCİLER

“KADIN ağırlıklı çalıştığımız okullarımızda bu vesileyle birçok çalışanıma örnek oldum” diyen Bilgin, şöyle devam etti: “Birçoğu şu an üniversite öğrencisi oldu. Benimle çalışan ekipteki herkes okumaya, eğitime meraklı. Öğrenme aşkı olmayan bizimle yapamaz. Sessiz sedasız ayrılır. Her yaşta eğitmenin öğrenmeye açık olması gerektiğine inanıyorum. Öğrenme aşkı olmayan, eğitmeyen, öğrencisine merak duygusunu veremez.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Kasım 2020 tarihinde saat 20 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızı Sedef için kariyerini bıraktı yeni bir yolculuğa yelken açtı haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ocak 2021, Cumartesi
 • İmsak
  06:54
 • Güneş
  08:20
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı