İZMİR HABERLERİ

Ege’nin kalp damar hastanesi "AKUT"

Hürriyet Haber
28.11.2020 - 05:05 |Son Güncelleme :

AKUT Kalp Damar Hastanesi’nin 2012 yılının mayıs ayında açıldığını, ancak yaklaşık 20 yıldır yan yana çalışan bir sağlık grubunun başarılı bir ürünü olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Necmettin Yakut, hastanelerinde en yüksek yoğunlukta açık kalp, kalp kapakları ameliyatları, koroner anjiyografi ve stentler, kalp pilleri, beyin damarlarının cerrahi tedavisi, kol-bacak arteryel sistem ve varis olarak her türlü venöz sistem operasyonlarının yapıldığını söyledi. Kamu hastaneleri de dahil bölgede en fazla elektrofizyolojik çalışma denilen kalp ritm bozukluklarının kasık bölgesinden girilerek çok küçük kateterle tedavi edildiği bir üst dal hastanesi olduklarını belirten Yakut, hastaların yüzde 95’inin yatarak tedavisi dahil aynı gün içerisinde teşhis ve tedavisinin tamamlanabildiğini kaydetti. Koroner anjiyo ve balon ile stent işlemlerinin büyük kısmının el üzerinden yapılarak aynı gün içerisinde hastaların taburcu edildiğini vurgulayan Yakut, “Hastanemiz pandemi hastanesi olmayıp özel dal hastanesi olduğundan dolayı, pandemi döneminde ve halen bölgede en fazla açık kalp ameliyatının yapıldığı merkezlerden biri. Bu anlamda tüm sağlık hizmetlerimiz 7/24 kesintisiz devam ediyor” dedi.

Hürriyet Haber

 

İZMİR’DE AÇIĞI KAPATTIK
Doç. Dr. Necmettin Yakut, Ankara’da Yüksek İhtisas Hastanesi, İstanbul’da Koşuyolu Kalp Hastanesi gibi kamunun özel dal hastaneleriyle Türkiye’nin kalp hastalıkları konusunda çağ atladığını ve dünyada parmakla gösterilen bir yer haline geldiğini ifade eden Yakut, bu açığı İzmir’de Akut Kalp Damar Hastanesi’nin kapattığını bildirdi. Bu konuda en önemli faktörün pandemi döneminde de görüldüğü gibi yetişmiş sağlık elemanı olduğunu da kaydeden Yakut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hastanemiz aynı zamanda çok iyi bir eğitim merkezi haline dönüşmüştür. Çok sayıda hekim, hemşire, ameliyathane ekibi, perfüzyonist gibi sadece okulda değil, çalışma hayatında ek tecrübeyle diğer hastaneler tarafından aranılan personeller haline geldiler. Yine hastanemizde yetişip kamuya atanan personellerin başladığı noktalarda süratle etkin pozisyona gelmelerinden gurur duyuyoruz. Akut olarak önümüzdeki yıllarda da hem hastalara hizmet vererek hem de kamu ve özel sektörde çalışmak üzere etkin çok iyi yetişmiş sağlıkçı yetiştirilmesine katkımız devam edecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ege’nin kalp damar hastanesi "AKUT" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ocak 2022, Cumartesi
 • İmsak
  06:52
 • Güneş
  08:17
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:29
 • Yatsı
  19:49
Sayfa Başı