Dört Mevsim Konakları 2015 Yazına Hazır

Güncelleme Tarihi:

Dört Mevsim Konakları 2015 Yazına Hazır
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 04, 2015 14:00

EGE-KOOP GENEL BAŞKANI HÜSEYİN ASLAN'IN 'MUCİZENİN ADI' OLARAK NİTELEDİĞİ MEGA PROJESİ DÖRT MEVSİM KONAKLARI'NDA YAŞAM BAŞLIYOR.

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan’ın ’mucizenin adı’ olarak nitelediği mega projesi Dört Mevsim Konakları’nda yaşam başlıyor.
Oturma aşamasına gelen dev projenin hala 2010 yılı maliyetleri ile devam ettiğini belirten Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, " 20 kilometre istinat duvarı, 15 kilometre beton yolu, 136 ayrı temeli ve çatı imalatıyla sadece İzmir’de değil benzeri projeler arasında Türkiye’de mucize yarattık. Eşsiz doğası, mis gibi havası ve birinci sınıf villaları ile İzmir’e yine 80 milyon liralık harika bir kent parçası kazandırdık" dedi. Aslan, beraberinde Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, müteahhit firma firma Gez Yapı’nın ortaklarından Hayati Eröz ve Kooperatif Başkanı Albay Soner Aydın ile birlikte Dört Mevsim Konakları’nın son durumunu inceledi. Güzelbahçe-Urla’da 2010 yılında temelini atıp, 2012 yılında kısmi yerleşime açtığı projede sadece altyapı için 20 milyon lira harcandığını, tek başına bunun bile projenin büyüklüğünü yansıtmaya yeter olduğunu kaydeden Aslan, toplam 140 dönümlük alanda inşa edilen villalarda İzmir’in dışında İstanbul ve Ankara’dan da ailelerin yaşam sürdüğünü söyledi.
"HER KONAĞIN AYRI BİR HİKAYESİ VAR"
Dört Mevsim Konakları’nın, hava kalitesinden doğasına, konakların işçiliğinden altyapısına birinci sınıf bir proje olduğunu, proje için 5 kilometre öteden elektrik getirildiğini anlatan Aslan, " Büyüklükleri 190 ile 360 metrekare arasında değişen beş farklı tipte konakların yanı sıra yüzme havuzları, sosyal tesisleri, açık ve kapalı sera alanları, tenis, basketbol ve voleybol sahaları ile donattığımız projede dile kolay iki trafo binası yaptık. 500 tonluk su deposu kurduk. 2 bin ton demir kullandık, 15 kilometre yol yaptık, 20 kilometre uzunluğunda istinat duvarı inşa ettik. Bu kolay bir iş değildir. Ege-Koop’un gücünün, kalitesinin ve verdiği sözleri yerine getirdiğinin kanıtıdır. Şu ana kadar harcanan para 80 milyon lirayı buldu. Adları Zeytin, Deniz, Yağmur ve Çamlı da olsa buradaki her konağın ayrı bir hikayesi var. Ortaklarımız hem 189 ile 356 metrekarelik lüks konaklarında hem de ortalama 500 metrekarelik yeşillikler içindeki bahçelerinde huzurlu bir yaşam sürecek. Hem ortaklarımıza hem de maddi, manevi desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İnce’ye özellikle teşekkür ediyorum" dedi.
"İLÇEMİZE AYRI BİR DEĞER KATACAK"
Böyle bir projenin ilçesi sınırları içerisinde hayata geçmesinden büyük mutluluk duyduğunu ve bunun kendisini de gururlandırdığını belirten Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ise, “ Gerçekten de 2010 yılında proje başladığında hayalden farksızdı. Gerçekleşmesi son derece zordu ama Ege-Koop her zamanki gibi gücünü ve kalitesini göstererek, mucizeye imza attı. İnşaat sektörünün önde gelen kuruluşu olmak da zaten bu tür zor projeleri başarıyla sonlandırmaya bağlıdır. Dört Mevsim Konakları, nüfusu en hızlı artan ilçelerin başında gelen Güzelbahçe’mize ayrı bir renk, ayrı bir değer katacak. Burada doğa ile iç içe yaşayacak olmak da büyük bir şans” diye konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!