İZMİR HABERLERİ

Dijital dönüşümde çözüm ortağınız

Hürriyet Haber
27.09.2020 - 15:46 |Son Güncelleme :

GÜNÜMÜZDE Kovid-19’un dayattığı yaşam biçimi, sosyal mesafe engeli ve kişisel tercihlerin değişmesi nedeniyle alışveriş ihtiyaçları da giderek daha fazla internet üzerinden karşılanıyor.

Hürriyet Haber

İzmir merkezli Gif Ajans’ın kurucusu Berk Yurtçu, hemen hemen her sektörün koronavirüs nedeniyle satış ve pazarlama faaliyetlerini dijitale taşıdığını, bu dönüşümün de firmalara yeni avantajlar ve pazar imkanı sunduğunu söyledi. Dijital mecralarda daha aktif şekilde yer almak ve e-ticaret yapmak isteyen firmalara yol gösterdiklerini dile getiren Yurtçu, firmalara ücretsiz olarak dijital dönüşüm stratejisi hazırladıklarını ve bunun ışığında yol haritası çizdiklerini kaydetti.

REKABET AVANTAJI

Berk Yurtçu, “Dijital medya ve tanıtım sektöründe kurumsal çözümler sunuyoruz. Yerel ve ulusal birçok markanın da çözüm ortağıyız. Dijital medyanın iletişim ve tanıtım sektöründe önemi giderek artıyor. Hızı, ulaşılabilirliği ve interaktif kullanımı nedeniyle firmalar tarafından yoğun olarak tercih edilmeye başlandı. Çünkü satışlarını artırma hedefinde olan tüm şirketler etkileşimi yüksek ve sonuç odaklı iletişim&pazarlama yürütmek istiyor. Burada doğru zamanda doğru mecrada doğru kitleye ulaşmak önem taşıyor. Bunu sağlamak için de dijital pazarlama ve sosyal medya ajanslarının çözüm ortaklığı daha da önem kazanıyor. Yani dijital medya, firmalara rekabet avantajı sağlıyor” dedi.

BÜTÜNSEL YAKLAŞIM

Gif Ajans olarak dijital iletişimin tüm süreçlerinde bütünleşik yaklaşımla hizmet verdiklerini belirten Yurtçu, “Firmaların öncelikli ihtiyaçlarını ve rakiplerine göre durumunu belirliyoruz. Daha sonra web sitesi, sosyal medya hesapları ve diğer araçlarla bir konu bütünlüğü oluşturarak doğru mesajları hedef kitleyle buluşturuyoruz. Dijital medyanın kullanıcılarına sunduğu bir diğer avantaj ise demografik niteliklerin belirlenebilmesi. Yani belli bir cinsiyet, yaş aralığı, meslek ve bulunduğu konuma göre gönderilerin paylaşılmasını sağlıyoruz. Ajans olarak dijital medya stratejisi, web tasarımı, video prodüksiyon, dijital reklam, sosyal medya yönetimi, Seo optimizasyonu, yazılım geliştirme ve Google AD’s gibi pek çok iletişim aracının firmalar adına yönetimini sağlıyoruz. Bünyemizde çalışan danışmanlarımızın her biri farklı sektörde uzmanlaşmış durumda. Böylelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkili çözümler de sunabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dijital dönüşümde çözüm ortağınız haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

27 Ekim 2021, Çarşamba
 • İmsak
  06:03
 • Güneş
  07:25
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:25
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı