İZMİR HABERLERİ

Denizli Cerrahi’den dev HoLEP yatırımı

Hürriyet Haber
27.01.2021 - 12:06 |Son Güncelleme :

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, üroloji alanında gerçekleştirdiği yeniliklere birini daha ekledi. Prostat Füzyon Biyopsi ve Multiparametrik Prostat MR yeniliklerinden sonra iyi huylu prostat büyümesi olan hastalara cerrahi gerektiğinde büyük kolaylık sağlayan HoLEP teknolojisi, basın toplantısıyla tanıtıldı

Hürriyet Haber

2020 yılında üroloji alanındaki yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Özel Denizli Cerrahi Hastanesi, HoLEP yatırımını da bir basın toplantısıyla açıkladı. Pandemi önlemleri alınarak hastanede düzenlenen toplantının açılış konuşmasını Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay yaptı. Dünyada ve Türkiye’de son yıllarda prostat hastalarının sayısının arttığına değinen Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, “Yaşlı nüfusun artmasıyla prostat hastalıklarının görülme sıklığı da artıyor. İyi huylu prostat büyümesi ile ilgili şikayetleri olan hastaların ortalama yaşam süresinin uzamasıyla birlikte hastalığın ilerleyen dönemlerinde ameliyat olma oranları artıyor. Tıbbi teknoloji üreten firmalar da her geçen gün yeni cihazlar üretiyor. Yatırımını yaptığımız HoLEP de dünyada kabul gören en güncel cihazlardan biri. Dünya ile birlikte eş zamanlı Türkiye’de ve Denizli’de hastanemizde” dedi.

Denizli Cerrahi’den dev HoLEP yatırımı

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Basın toplantısında HoLEP yönteminin hastalar için kolaylıklarına değinen Prof. Dr. Tuncay, şu bilgileri verdi: “Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde HoLEP yöntemi ile birlikte yeni bir dönem başlatıyoruz. HoLEP yöntemi, diğer yöntemlere nazaran hastalarımıza önemli avantajlar sağlıyor. HoLEP, prostat dokusunun lazer ile çıkarılması sonucunda hastalığın tekrar nüksetme durumunu ortadan kaldırıyor. Bu yöntemde daha düşük kanama riski, hastane yatış süresindeki azlık ve daha hızlı iyileşme süreci sayesinde, ameliyat sonrasında geçen 24 saat içinde hastalar sondalarından kurtulabiliyor. Bu ve buna benzer birçok kolaylıkları bulunuyor. Hem hastanemize hem de hastalarımıza şimdiden hayırlı olsun.”

Denizli Cerrahi’den dev HoLEP yatırımı

DENİZLİ’NİN ÜROLOJİ ÜSSÜ

Üroloji alanında gerçekleştirdikleri yeniliklere bu yıl da devam edeceklerini dile getiren Tuncay, “2020 yılı hepimiz için zorlu bir yıl olsa da hastalarımız adına sağlık teknolojileri anlamında yatırım yapmaktan kaçınmadığımız bir yıl oldu. Bu son gerçekleştirdiğimiz HoLEP yatırımı da bunun en güzel örneği. Teknoloji geliştikçe sağlık alanındaki yenilikleri takip etmeye devam edeceğiz. Özellikle üroloji alanındaki güçlü kadromuz ile Denizli’nin ‘Üroloji Üssü Hastanesi’ olacağız. Yalnızca Denizli’de değil, Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalarımıza da onların hayatlarını kolaylaştıran, iyileşme süresini kısaltan yöntemler ve teknolojilerle şifa dağıtmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Denizli Cerrahi’den dev HoLEP yatırımı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

05 Mart 2021, Cuma
 • İmsak
  06:10
 • Güneş
  07:31
 • Öğle
  13:28
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:15
 • Yatsı
  20:31
Sayfa Başı