İZMİR HABERLERİ

Bostanlı Rotary'den "Temiz ve Yaşanabilir Çevre" etkinliği

Hürriyet Haber
23.07.2020 - 14:09 |Son Güncelleme :

 Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Bostanlı Rotary Kulübü temiz ve yaşanabilir bir çevre için Karşıyaka Belediyesi iş birliği ile kıyı temizliği etkinliği düzenledi.

Hürriyet Haber

Mavişehir Balıkçı Barınağı sahil şeridinde gerçekleşen etkinliğe Bostanlı Rotary Kulübü üyeleri, Rotary Çevre Komitesi, Rotaraktör ve Interaktörleri ile Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Belediye Personeli ve bölgeye bağlı pek çok kulüp üyesi katıldı.

Bostanlı Rotaryden Temiz ve Yaşanabilir Çevre etkinliği


Bostanlı Rotary Kulübü Uluslararası Rotary’nin geçtiğimiz ay yedinci öncelikli faaliyet alanı olarak belirlediği “ÇEVRE” konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Mavişehir sahil şeridinde kıyı temizliği etkinliği düzenledi. Pandemi döneminde temizliğin öneminin bir kat daha arttığı düşüncesiyle de gerçekleşen etkinlik hem üyeler hem de çevre halkı tarafından büyük ilgi gördü.

Bostanlı Rotaryden Temiz ve Yaşanabilir Çevre etkinliği


Dünya’nın geleceğini tehdit eden çevre konusunda doğayı korumak ve sürdürülebilir çevre bilincini oluşturmak gerektiğini savununa Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Nehir Sipahi Kayadelen, “İçinde bulunduğumuz süreçte doğaya sahip çıkmak ve ona hak ettiği değeri vermek gerektiğini bir kez daha anladık. İşte bu bilinçle Bostanlı Rotary ailesi, Rotarakt ve Interaktları ile Bölge Çevre Komitesi, Denizin Mavisi; Kıyı ve Dip Temizliği Komitesi, Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye personelimiz, diğer kulüp üyesi dostlarımızın desteği ile oldukça geniş katılımlı bir etkinlik düzenleyerek çevre halkı üzerinde de güçlü bir etki yarattığımıza inanıyorum. Buradan topladığımız plastik pet şişeler, izmaritler, şişe kapakları, naylon poşetler, çekirdek kabukları gibi pek çok çöp sahil şeridimizi ve çevreyi kirletmekte. Etkinliğimize katılarak destek veren Karşıyaka Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay’a, Karşıyaka Belediyesi personeline, kulüp arkadaşlarıma, tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bostanlı Rotary'den "Temiz ve Yaşanabilir Çevre" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2020 tarihinde saat 14 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bostanlı Rotary'den "Temiz ve Yaşanabilir Çevre" etkinliği haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Temmuz 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:17
 • Güneş
  05:59
 • Öğle
  13:23
 • İkindi
  17:15
 • Akşam
  20:37
 • Yatsı
  22:11
Sayfa Başı