İZMİR HABERLERİ

Bodrum'a değer katan projeler

Hürriyet Haber
11.10.2020 - 21:11 |Son Güncelleme :

Başkan Ahmet Aras, uzlaşmacı yönetim anlayışıyla son 1.5 yılda gözle görülür yatırım çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Bunun da meyvelerini almaya başladık” dedi.

Hürriyet Haber

BODRUM Belediye Başkanı Ahmet Aras, yıllardır biriken sorunları büyük bir hızla çözmeye başladıklarını, buna ek olarak son 1.5 yıldır ilçeye değer katan projeleri de adım adım hayata geçirdiklerini söyledi. Uzlaşmacı yönetim anlayışıyla gözle görülür yatırım çalışmalarına başladıklarını belirten Aras, “Uzlaşı ikliminin meyvelerini almaya da başladık. Daha önce dereleri bile temizleyemezken, bugün dev altyapı çalışmaları ile ilçemizin kronikleşen problemlerine neşter vuruyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilgili kurumlarla sürdürdüğümüz koordineli çalışma Bodrum’a hizmet olarak geri dönüyor. Turgutreis ve Torba’da altyapı sorunu tümüyle ortadan kalkacak. Yakın zamanda Dr. Mümtaz Ataman Caddesi’nden başlayarak İçmeler Tersane bölgesine kadar ciddi çalışma daha başlatacağız. Büyükşehir’in büyük yatırımları ve Turizm Bakanlığı’nın yapacağı son yatırımlarla Bodrum’da yüzde 46’ya hitap eden kanalizasyon ve arıtma tesisleri nüfusun yüzde 91’ine hizmet eder hale gelecek” dedi.

Bodruma değer katan projeler

 

GELECEĞE YATIRIMA DEVAM

 Tüm enerjilerini ve öz kaynaklarını Bodrum’a hizmet için harcadıklarını ifade eden Başkan Aras, şunları kaydetti: “Küresel salgının da etkisiyle bir anda artan nüfusumuza belediyecilik hizmeti vermeye çalışırken, bir taraftan da Bodrum’un geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Her alanda hızla yol alıyoruz. Eylül ayında Yalıkavak’ta çok amaçlı spor tesisimizin temelini attık. Şimdi; Müskebi, Mumcular, Göltürkbükü ve Turgutreis’ten başlayarak yeni spor ve park alanları oluşturuyoruz. Bir taraftan da Bodrum’a yeni yürüyüş ve bisiklet yolları kazandırıyoruz. Yalıkavak, Turgutreis ve Gümbet’ten başladık. İçmeler’e de bir ekolojik liman projesi hazırlığı içindeyiz. Yalıkavak, Konacık, Gündoğan ve Peksimet gündüz bakımevlerimiz ise çok yakında hizmet vermeye başlayacak.”

Bodruma değer katan projeler

KÜLTÜREL DEĞERLERE DESTEK

Bodrum’un kültür değerlerine yatırım yapmaya devam ettiklerini de anlatan Aras, ilçenin uzun yıllardır tartışılan ancak bir türlü icraata dökülemeyen gündemini de ajandaya aldıklarını bildirdi. Bodrum’un simgesi sarnıçlardan sonra şimdi de yeldeğirmenleri için bir proje hazırlığı içinde olduklarını paylaşan Başkan Aras, şöyle devam etti: “Değirmenler konusunda mülk sahipleriyle görüştük. Ortak aklıda buluştuk. Projemiz hazır. Bodrum’un her köşesi ayrı değer. Bu güzellikleri gün yüzüne çıkarma zamanı geldi. Örneğin, Myndos Kapısı yıllardır hak ettiği değeri görmeyen bir turizm noktası. Burada yeni bir çevre düzenlemesi başlatıyoruz. Karaada’da atıl durumda olan tesisin onarımını belediye olarak biz yapacağız. Belediyemize ait ve atıl kalan mülkleri değerlendirmeye devam ediyoruz. Mülkiyeti Bodrum Belediyesi’ne ait, üzerinde yapı bulunan ve üçüncü kişilere kiraya verilmiş 200 taşınmaz var. Bunlardan kira süresi bitmiş olanların ihalelerini birer birer yapıyoruz. Bazı mülkleri de halkın kullanımına açıyoruz.

Bu arada, üniversite öğrencilerimiz için yurt projemiz ilerliyor. Bir hayırsever destekçi bulamadığımız taktirde belediye olarak inşasına biz başlayacağız.”

Bodruma değer katan projeler

TARIMSAL KALKINMA ATAĞI

Bütün bunlar devam ederken tarımsal kalkınma hamlelerinin de meyvelerini vermeye başladığını aktaran Aras, “Türkiye’nin 5’inci Tarım AR-GE ve Yerel Tohum Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdik. Önümüzde tıbbi ve aromatik bitki bahçesi projemiz var. Bu arada tarım kooperatifimiz TARKO’nun satış noktalarının ve üretici pazarlarımızın sayısını da artırıyoruz. Diğer yandan da Bodrum’u eşitlikçi ve şiddetsiz bir kadın kenti yapmak için sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Bodrum'a değer katan projeler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2020 tarihinde saat 21 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bodrum'a değer katan projeler haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ekim 2020, Salı
 • İmsak
  05:51
 • Güneş
  07:12
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:12
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  20:00
Sayfa Başı