İZMİR HABERLERİ

Aktiffelsefe'den kütüphane kurulumu

Hürriyet Haber
29.01.2020 - 17:22 |Son Güncelleme :

Toplum yararına felsefi, kültürel ve sosyal sorumluluk çalışmalarını sürdüren Aktiffelsefe Alsancak Şubesi’nin gönüllüleri bu kez “Kütüphane Kurulumu” için İzmir Menemen Gazi İlkokulu’ndaydı.

Hürriyet Haber

 

22 Aktiffelsefe gönüllüsü, 26.01.2020 Pazar günü geleceğin umudu çocuklar için kütüphane kurulumu etkinliği gerçekleştirdi.

Gün boyu süren çalışma ile okulun kütüphanesi baştan aşağıya yenilendi, duvarları resimlerle süslendi, dolap ve rafları 1300 adet kitap ile dolduruldu. Aynı zamanda kütüphaneye yeni kitaplıklar kuruldu, masaların tadilatı yapıldı ve okul kütüphanesine armağan edilen kitaplar ciltlenip, tasniflenip, raflarına yerleştirerek öğrencilerin kullanımı için hazır hale getirildi.

Aktiffelsefeden kütüphane kurulumu

Aktiffelsefe kimlerden oluşuyor?

Aktiffelsefe, okuma sevgisinin geliştirilmesi, araştırma olanağının sunulması, kitapların geri dönüşümünü sağlamak, düzenli okuma alışkanlığını aşılamak için gençlere ve çocuklara yönelik olarak okullarda kütüphane kurulumu, tadilatı ve kitap bağışlarında bulunuyor. Kütüphane kurulumu etkinlikleri kapsamında eski ve yeni kitapların tasnifini yapıyor, listeliyor ve yeni okuyucuları ile buluşturarak klasik eserlerin keşfedilmesini ve okunmasını sağlıyor.

Aktiffelsefe 1989 yılında ülkemizin düşünce ve kültür hayatına değer katmak amacıyla gönüllüler tarafından kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Ankara Genel merkez olmak üzere, 10 ilde 11 şubemiz ve üç temsilciliğimiz ile felsefe, kültür ve gönüllülük alanlarında çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Amacımız insanlığın ortak mirası olan değerleri araştırmak, anlamak, yaşatmak ve bu yolla daha iyi bir insan, daha iyi bir Türkiye ve daha iyi bir dünyaya doğru yol almaktır. Bu amaçla sosyal sorumluluk projeleri, kültürel etkinlikler ve araştırmalar yaparken, evrensel değerlerle hareket etmekteyiz. Tüm faaliyetlerimiz üyelerimiz tarafından gönüllülük ilkesiyle gerçekleştirilmektedir.

Gönüllü faaliyetlerimiz kapsamında, Ekoloji Seminerleri, Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar-Oyuncak Geri Dönüşüm Kampanyası, Çevre Temizlik Kampanyaları, Ağaç Dikim Kampanyaları, Çevre Festivalleri, Hayvanlar için Etkinlikler, İnsani Yardım ve Sosyal Kampanyalar, Mutlu Çocuk Yetiştirme Seminerleri, Çocuk Atölyeleri, Tarihe Dokunuş Etkinliği, 7’den 77’e “Kuşakları Birleştirelim!” Moral Kampanyaları, Huzurevi Ziyaretleri, Okul Tadilatları, Kütüphane Kurulum Etkinlikleri, Özel Çocuklarla Etkinlikler gibi çokça faaliyet yer almaktadır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Aktiffelsefe'den kütüphane kurulumu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ağustos 2022, Salı
 • İmsak
  04:48
 • Güneş
  06:19
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  17:07
 • Akşam
  20:12
 • Yatsı
  21:37
Sayfa Başı