İZMİR HABERLERİ

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: Yapılanlar ortada, laf değil iş üretiyoruz

DHA
31.07.2021 - 14:26 |Son Güncelleme :
DHA

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: Yapılanlar ortada, laf değil iş üretiyoruz

AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nın ana kademe, kadın ve gençlik kollarının tam kadro katılımı ile organize ettiği eş zamanlı 30 ilçe ziyaretleri hızla devam ediyor. Bu kapsamda Aliağa'da temaslarda bulunan İl Başkanı Kerem Ali Sürekli daha sonra Menemen'in ev sahipliğinde Çiğli, Kemalpaşa, Karşıyaka, Bayraklı ilçelerindeki Mahalle Başkanları ile bir araya gelerek 3. bölge toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Sürekli'nin Aliağa gündeminde hükümet yatırımları, Mahalle Başkanları Toplantısı'nda ise teşkilat çalışmaları vardı.

AK Parti'nin 20. kuruluş yıldönümünün yaklaştığını hatırlatan Sürekli; yaptığı konuşmalarda, "20 yıldır hiç durmadan hizmet ürettik, pek çok reform yaptık. Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerini hayata geçirdik. Bugün ülkemizin en büyük sanayi kenti olan Aliağa'nın, İzmir'in önünü açan Kuzey - Ege Otoyolu bunların en çarpıcı örneği. Aliağa'da Meslek Hastanesi dahil onlarca yatırımımız devam ediyor. Bu sözde kalan bir aşkın sonucu değil; millet ve hizmet aşkıyla vücut bulan bir maratondur. Yapılanlar, yapılacaklar ortada. Bizim işimiz, 20 yıldır laf değil hizmet üretmek; konuşmak değil, yapmak oldu" dedi.

'HER ALANDA DESTEK VE YATIRIMLAR SÜRÜYOR'

Başkan Sürekli, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi ve Aliağa Şoförler Odası Başkanı Salih Yiğitalp'i ziyaret ederken; vefa ziyaretleri kapsamında Kurucu İlçe Başkanı Müjdat Bıçakçı ve Aliağa belediye eski başkanlarından Tansu Kaya ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu. Sürekli, ayrıca farklı meslek gruplarından esnaflarla da toplantı yaparak sorunlarını dinledi.  Hükümetin genel ve yerelde, her alanda destek ve yatırımlarının sürdüğünü belirten Başkan Sürekli, Aliağa'nın özellikli yapısı ve yatırımlara ilişkin şunları söyledi:

"Aliağa İzmir'in ve Türkiye'nin kuzey yıldızı. Üretimini, potansiyelini artırmak, önünü açmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kuzey-Ege Çevre Yolu gibi dev bir ulaşım projesini tamamladık. Nemrut Liman yollarının yapımı devam ediyor. Söz verildiği üzere; 9 Eylül Üniversitemize bağlı Meslek Hastanemizin yapımına devam ediliyor. Bu sağlık projesi Türkiye'nin örnek projelerinden biri olacak ve Aliağa'nın büyük bir ihtiyacını karşılayacak. Göç yoğunluğu bilinen gerçek. TOKİ marifetiyle 750 konut kura aşamasında, 614 konutluk proje devam ediyor.  Yeni Adliye Sarayı için ihale aşamasına gelindi. Devlet hastanemize ek bina yapıyoruz. Eğitim yatırımlarımız sürüyor. 32 dersliği olan ilköğretim okulumuzun inşaatına başlandı, Aliağa Ortaokulu yıkıldı, yenisi yapılıyor. Fen lisemiz için düğmeye basıldı. Boş durmak yok. Aliağa Cumhur İttifakı'nın yerel yönetiminde hizmet farkını yaşarken, hükümetimizin eli de ilçemizin üzerinde. Hemşerilerimizin her ihtiyacı, isteği değerlendiriliyor."

MAHALLE BAŞKANLARI TOPLANTISINDA MESAJ YAĞMURU

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 3. Bölge Mahalle Başkanları toplantısında da önemli mesajlar verdi. Sürekli, "AK Parti 20 yıldır, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, hizmet ve eser siyaseti, kardeşlik siyasetini tercih etmiştir. Başarımızın sırrı budur. Bunu korumak ve ileri taşımak durumundayız. Mahalle Başkanlıkları bu açıdan önemli mevzilerdir. Bu davaya gönül veren ve karşılığını sadece Yaradan'dan bekleyen, gece gündüz büyük fedakarlıklarla çalışan partili kardeşlerimizin tümüne teşekkür ediyorum. Öyle ki İzmir'i gönül seferberliğinde örnek yaptık.  30 bine ulaşan ve ağustos sonuna kadar 50 bine çıkarmayı hedeflediğimiz yeni üyelerimizle çok daha büyük ve güçlü bir noktaya ulaşıyoruz. Birliğimiz çok önemli, bir olacağız, beraber olacağız, iri olacağız, güçlü olacağız. Hep birlikte Türkiye, hep birlikte İzmir olacağız. 2023 yılındaki seçimde, Cumhurbaşkanımızı, en yüksek oyla seçeceğiz. Kim ne derse desin; zamanında yapılacak seçim. Ve İnşallah Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. Bu nedenle sizlerden isteğim, tempomuzu kaybetmeyelim. Heyecanımızı diri tutalım, girmedik sokak ve ev, dokunmadık insan bırakmayalım" diye konuştu.

'AK BELEDİYELERİN FARKI ORTADA'

İzmir'de, yaşanan yerel sorunların krize dönüşmesiyle birlikte AK Belediyeciliğin farkının daha belirgin ortaya çıktığını belirten Başkan Sürekli; Menemen Belediyesi'ni örnek gösterip, "650 milyon borcun 108 milyonu 7 ayda ödendi. İnşallah dönem sonunda bitecek. Sadece borç bitmiyor. Yatırım yapılıyor. Yıllardır yapılamayan pazar yer ve çok güzel bir hayvan barınağı yapılıyor. Yapılamayan hizmetler yapılmaya başlandı. Göletler, barajlar yapılıyor. Menemen, Bergama, Kiraz, Kınık, Bayındır, Aliağa halkı Cumhur İttifakı belediyelerinin farkını yaşıyor. Kördüğüm haline gelen trafik, su, alt yapı gibi sorunları Büyükşehir Belediyesi, bahanelerle daha da büyümesine sebebiyet veriyor. Çözmek niyetleri olmadığı için kılıf bulup erteliyorlar. Psikolojik metotlarla, yapamadıklarını yapmış gibi gösterme becerisinde üstlerine yok. Büyükşehir Belediye Başkanı, eşinin başkan olduğu kooperatife, 2 yılda, 42 milyon TL iş vermiş. Bu etik değil. Defalarca söyledik, bu yanlışa ısrarla devam ediyorlar. İncir çekirdeğini dolduran üretimlerini dev aynasında gösteriyorlar. Sorunlar çığ gibi büyüyor. Bunları kim çözer? AK Parti! Çünkü onlar konuşur, AK Parti yapar. Çok çalışmalıyız. 2024'te İzmir'in tamamını hizmetle buluşturmak için bugünden kolları sıvamalıyız" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: Yapılanlar ortada, laf değil iş üretiyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2021 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli: Yapılanlar ortada, laf değil iş üretiyoruz haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:27
 • Güneş
  06:49
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:21
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı