HATAY HABERLERİREYHANLI HABERLERİ

Hatay tarımı masaya yatırıldı

DHA
06.03.2021 - 15:21 |Son Güncelleme :
DHA

Hatay tarımı masaya yatırıldı

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)- HATAY İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün  Çolakoğlu, ilçe ziraat oda başkanlarıyla Hatay tarımıyla ilgili toplantı yaptı.
Toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün Çolakoğlu, müdür yardımcıları, Belen, Antakya, Kırıkhan, Defne, Erzin, Altınözü, Yayladağı, Kumlu, Reyhanlı ve Hassa ziraat odası başkanları katıldı. Çolakoğlu, Hatay tarımının sorunlarını hep birlikte masaya yatırıp çözüme kavuşturmak amacıyla bir araya geldiklerini söyleyerek, ziraat odalarının çiftçilerin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi, sorunlarına çözüm üretilmesi noktasında önemli bir rol üstlendiğini belirtti. Çolakoğlu, ziraat odalarının ülkedeki en köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer aldıklarını söyleyen Çolakoğlu, “Tarımın bereketlendiği şehir Hatay’da bulunduğu noktadan daha ileriye taşımakla birlikte rekabet edilebilirliği sağlamak ve kaynaklarımızı etkin kullanmak için yeni projelere ihtiyacımız vardır. Hatay sahip olduğu gıda, tarım ve hayvancılık potansiyeli ile hedeflenen vizyona en üst seviyede katkı sağlayacak illerden biri konumundadır. İl Müdürlüğü olarak İlimiz vizyonuna katkı sağlayacak projelere bakanlığımızın da yardımlarıyla desteklemeye hazırız” dedi.
Ziraat odası başkanları söz alarak üreticilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Kentin tarımsal sorunlarının belirlenerek, bir rapor halinde Tarım ve Orman Bakanlığı’na iletileceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Reyhanlı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Reyhanlı ilinden Hatay tarımı masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mart 2021 tarihinde saat 15 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay tarımı masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

13 Nisan 2021, Salı
 • İmsak
  04:35
 • Güneş
  05:58
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:32
Sayfa Başı