Anka'dan erkeklerin sorununa çözüm

Güncelleme Tarihi:

Ankadan erkeklerin sorununa çözüm
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 08, 2018 09:36

Anka'dan erkeklerin sorununa çözüm

Haberin Devamı

GAZİANTEP, (DHA) - ERKEKLER için ciddi bir sorun olan sertleşme, Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde  vücut dışından uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası (LSW) ile ağrısız ve yan etkisiz tedavi ediliyor.

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr. Hilmi Çelik,sertleşme tedavisinde yeni gelişmeler olduğunu söyledi. Sertleşme probleminin dünyada birçok erkeğin problemi olduğunu ifade eden Çelik, ancak bu sorunun tedavisinin artık kolay olduğunu dile getirerek, "Sertleşme sorunu ya da tıptaki ismiyle erektil disfonksiyon, cinsel ilişkiye girebilecek düzeyde ereksiyonun sağlanmasında ve sürdürülmesindeki başarısızlık olarak tanımlanmaktadır. Sertleşme sorunu, yaşam boyu her iki erkekten birini etkileyen yaygın bir problem olarak karşımıza çıkmaktadır. Gençlerde genelde stres ve psikolojik nedenlerle ortaya çıkan sertleşme, ileri yaşlarda diyabet, şeker hastalığı, hiper tansiyon ve koroner kalp hastalıklarının birleşimi sonucu ortaya çıkabilmektedir. Sigara ve alkol tüketimi, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, kan yağlarında yükseklik, kalp hastalığı, depresyon ve bu hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar sertleşme sorunu açısından risk faktörü oluşturmaktadır" diye konuştu.

Koroner kalp hastalıklarında ve diyabet hastalarında penise gelen damarların zayıfladığını ve sinirlerin bozulması sonucunda erektil disfonksiyon geliştiğinin altını çizen Üroloji Uzmanı Op. Dr. Çelik, 40 yaş üstü erkeklerin yarısından fazlasında sertleşme problemi görüldüğüne dikkat çekti.

Özel Gaziantep Anka Hastanesi'nde vücut dışından uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası olan LSWT ile erkeklerin korkulu rüyası olan sertleşme probleminin kısa sürede, yan etkisiz ve ağrısız şekilde tedavi edildiğini belirten Üroloji Uzmanı Op.Dr. Çelik, yöntemi “Vücut dışından uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası (LSW), vücudun doğal iyileşme mekanizmalarını harekete geçirmektedir. LSWT ile dışarıdan verilen ışınlarla penise gelen kan damarları artıyor ve yeni damarlar oluşturuluyor. Bunun sonucu olarak da daha rahat bir şekilde ilişkiye girebiliyorsun. Daha güzel yaşanılabilir bir hayata sahip oluyorsunuz" sözleri ile anlattı

Tedavi sürecinin 4 seanstan oluştuğunu ve her seansın 20 dakika sürdüğünün altını çizen Çelik, “Tedaviler 2-3 gün arayla yapılıyor. Seans programlarını hasta ile beraber planlıyoruz. Kısacası tedavi 8-10 günde bitiyor diyebiliriz. Hastanın sertleşme probleminin 3-6 ay arasında bitmesini bekliyoruz. Yapılan çalışmalarda başarı oranı yüzde 75-80 civarında. Bu çok iyi bir oran. Çünkü erektil disfonksiyon için tedavi alternatiflerimiz çok az. Üroloji olarak performans arttırıcı ilaçlar verebiliyoruz ve ameliyatla mutluluk çubuğu takabiliyoruz. Performans arttırıcı ilaçları kalp hastalığı by-pass veya ileri yaşlarda olanlara veremiyoruz. Yaşlı insanlar bu gibi ilaçlar alamıyor, ameliyat olamıyor ve bu durumda LSWT tedavisi büyük önem arz ediyor. Bu anlamda çok büyük bir yenilik oluyor" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!