ESKİŞEHİR HABERLERİ

Ücretsiz kurslarla meslek sahibi oluyorlar

DHA
01.03.2021 - 14:24 |Son Güncelleme :
DHA

Ücretsiz kurslarla meslek sahibi oluyorlar

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK), kent merkezinin yanı sıra Çifteler, Beylikova ve İnönü ilçelerindeki merkezlerde, Alpu, Seyitgazi ve Mahmudiye’de ilçe belediyeleri ile yapılan protokollerle kadın ve çocuklara el sanatları eğitimini ücretsiz olarak veriyor.

Eskişehir’de 2001 yılında kurulan ve her yıl 15 bine yakın kişiye ücretsiz kurs imkanı sağlayan ESMEK, ilçelerde merkezlerini ve kurs sayılarını arttırdı. Mesafe ve maske kuralları çerçevesinde kurslara büyük ilgi olduğunu ifade eden ESMEK yetkilileri, kırkyamadan ev meşrufatına, hediyelik eşyadan ahşap boyamaya, çocuk satrançtan ilk ve ortaokul derslerine kadar birçok farklı alanda başta kadınlar, çocuklar ve gençler olmak üzere her yaştan vatandaşa ücretsiz eğitim verildiğini ifade etti.

Kent merkezinden sonra ilçelerde de kadınların ve çocukların ESMEK kurslarına ilgisinden büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Eğitimde fırsat eşitliği ve kadınları meslek sahibi yapmaya yönelik açtığımız ESMEK çok kıymetli sosyal sorumluluk projesi haline geldi. Kent merkezinde her yıl on binlerce kişiye ulaşan merkezlerimiz, kırsal ilçelerimizde de kadınların ve çocukların yüzünü güldürmeye başladı. Çifteler, Beylikova ve İnönü’de kendimize ait merkezlerimizde, Alpu, Seyitgazi ve Mahmudiye’de de ilçe belediyelerimizle yaptığımız protokollerle o belediyelerimize ait merkezleri kullanarak açtığımız kurslar pandemiye rağmen büyük ilgi görüyor. Özellikle okulların kapalı olması nedeniyle imkansızlıklar nedeniyle uzaktan eğitimden faydalanamayan çocuklarımız ilkokul ve ortaokul ders kurslarına büyük ilgi gösteriyor. El sanatlarında kadınlarımız birbirinden kıymetli ürünler üretiyorlar. Çocuklarımızın eğitimine destek olmak, kadınlarımızın da boş vakitlerini verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla bu konuya hassasiyet ile yaklaşıyoruz” dedi.

Beylikova’da 15 branşta 104 kursiyerin, Çifteler de 5 branşta 70 kursiyerin ücretsiz kurs imkanlarından faydalandığını belirten ESMEK yetkilileri ise Alpu’da ve İnönü’de kayıtların devam ettiğini, bu ilçelerde de kursların en kısa sürede başlayacağını dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Ücretsiz kurslarla meslek sahibi oluyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Mart 2021 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ücretsiz kurslarla meslek sahibi oluyorlar haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:44
 • Güneş
  06:14
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  16:45
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı