ESKİŞEHİR HABERLERİ

Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldırım Yazdığı Kitabı Tanıttı

IHA
07.02.2016 - 14:08 |Son Güncelleme :

ESKİŞEHİR MELAHAT ÜNÜGÜR ORTAOKULU MÜDÜR YARDIMCISI ARAŞTIRMACI-YAZAR YUSUF YILDIRIM, "OKUL YÖNETİCİSİ VE ÖĞRETMEN BAKIŞ AÇISIYLA HİZMET İÇİ EĞİTİM" İSİMLİ KİTABINI TANITMAK AMACIYLA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ NECMİ ÖZEN’İ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

IHA

Eskişehir Melahat Ünügür Ortaokulu Müdür Yardımcısı Araştırmacı-Yazar Yusuf Yıldırım, "Okul Yöneticisi ve Öğretmen Bakış Açısıyla Hizmet İçi Eğitim" isimli kitabını tanıtmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’i makamında ziyaret etti.
Meslek kariyeri boyunca ilk yazdığı kitabı tanıtmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirten Yıldırım, araştırmaların 2013-2014 öğretim yılı birinci döneminde gerçekleştiğini anlattı. Araştırma sonuçlarına da değinen Yıldırım, "Bu kitap Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Yüksek Lisans Programında sunulup, kabul edilen proje çalışması geliştirilerek hazırlanmıştır. Yapılan araştırma okul yöneticileri ile öğretmenlerin hizmet içi eğitim etkinlikleri hakkındaki görüşlerini ve görüş farklılıklarını belirlemeyi amaçlamaktadır. Araştırmada, nitel araştırma yöntemlerinden durum çalışması kullanılmıştır. Nitel verilerin elde edilmesinde veri toplama aracı olarak açık uçlu anket görüşme formları kullanılmıştır. Verilerin analizinde içerik analizi kullanılmıştır. Tema ve alt temalar oluşturulmuştur. Araştırmanın çalışma grubunu, Eskişehir merkez ilçelerde görevli ve son bir yıl içinde mahalli ve merkezi hizmet içi eğitim etkinliklerine katılmış; 10 müdür, 10 müdür yardımcısı ve 20 öğretmen oluşturmuştur. Araştırma 2013-2014 öğretim yılı birinci döneminde gerçekleştirilmiştir. Araştırma sonucunda okul yöneticileri ve öğretmenlerin hizmet içi eğitim etkinliklerine katılım amacı, hizmet içi eğitimlerin mesleki becerilerin gelişmesindeki katkıları, hizmet içi eğitimlerde karşılaşılan sorunlar ve karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerileri, katılmak istenilen konularda yöneticilik statüsünden kaynaklı benzerlikler yanı sıra bazı sonuçlarda farklılık olduğu tespit edilmiştir" dedi.
Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen’e kitabını sunarken, "Meslek kariyerim süresince ilk yazdığım kitabımı mesleğimde kendime rol model aldığım ve ilk Müdürüm olan Sayın Necmi Özen’e takdim etmekten büyük kıvanç ve onur duyuyorum" ifadelerine yer verdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise, Yusuf Yıldırım’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldırım Yazdığı Kitabı Tanıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2016 tarihinde saat 14 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Müdür Yardımcısı Yusuf Yıldırım Yazdığı Kitabı Tanıttı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:41
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:18
 • Akşam
  18:58
 • Yatsı
  20:16
Sayfa Başı