ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’deki gıda işletmelerine sıkı denetim

DHA
16.04.2021 - 13:55 |Son Güncelleme :
DHA

Eskişehir’deki gıda işletmelerine sıkı denetim

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla gıda üretim, gıda satış ile toplu tüketim yerlerine yönelik denetimlere hız verdi.

Eskişehir genelinde Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü ekipleri gıda kontrol görevlileri ile denetimlerini sürdürüyor. Yıl boyunca rutin olarak devam eden gıda denetimleri, Ramazan ayı dolayısıyla halkımızın daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla sıkılaştırıldı. Denetimlerde hijyenin yanı sıra özellikle Ramazan ayında tüketimi artan unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri üreten ve satan işletmelerin resmi kontrollerine ağırlık verildi. Soğuk zincirin korunması gereken ürünlerde işletmelerin soğuk zinciri koruyup korumadıkları, sıcaklık ölçerle anında tespit edilerek sonuçlara göre gerekli işlemler yapılıyor.   

Gıda hareketliliğinin arttığı Ramazan ayı boyunca tüketicilerin gıdayla ilgili olumsuzluklarla karşılaşmaması için gıda satın alırken ürünlerin etiket bilgilerine, ambalajına, saklama koşullarına, tavsiye edilen ya da son tüketim tarihlerine dikkat etmeleri gerektiği belirtilirken, aksi bir durumla karşılaşıldığı takdirde ALO 174 Gıda Hattına veya 0 501 174 0 174 Alo Gıda Whatsapp Hattına bildirilmesi istendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’deki gıda işletmelerine sıkı denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Nisan 2021 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’deki gıda işletmelerine sıkı denetim haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  04:07
 • Güneş
  05:46
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  20:04
 • Yatsı
  21:35
Sayfa Başı