EDİRNE HABERLERİ

Edirne Valiliği'nden kamu personeline 'Yeni Nesil Liderlik' eğitimi 

DHA
13.07.2020 - 15:20 |Son Güncelleme :
DHA

Edirne Valiliği'nden kamu personeline 'Yeni Nesil Liderlik' eğitimi 

 

EDİRNE, (DHA)- EDİRNE  Valiliği Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi (PROMER) tarafından İl düzeyinde tüm kamu personelinin katılacağı Yeni Nesil Liderlik eğitimleri düzenleniyor. Eğitimin ilk basamağı  İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğünde görev yapan personelin katılımı ile başladı. 


Kamu insan gücü kapasitesinin geliştirilerek hizmet kalitesinin artırılmasının hedeflendiği eğitimler yeni normale uygun çerçevede TED Koleji Konferans Salonunda gerçekleştiriliyor.  Bina girişinde ateş ölçümü ve maske dağıtımı yapılmasının ardından, kurum bazlı masalarda katılımcı kayıtları yapıldı. Salon girişinde el dezenfektanı kullanımı sağlandı. Toplam 800 kişi kapasiteli salonda salgın tedbirlerine uygun olarak 250 kişilik gruplar halinde gerçekleştirilen eğitimlerde sosyal mesafeye uygun oturma düzeni sağlanmasının yanında salonda açık sistem havalandırma sisteminin kullanıldığı, gruplar arası salonundezenfekte dilerek temizlendiği bildirildi.

Eğitim, ülkemizin tanınmış bilim insanlarından ve alanında sayısız ulusal ve uluslararası birçok kongre, sempozyum ve projede yer almış olan akademisyen, yazar, danışman Prof. Dr. Turgay Biçer tarafından veriliyor. Edirne Valiliği ile bu projede yer almaktan memnuniyetini dile getiren Prof. Dr. Biçer, Türk insanına ve kültürüne özgü tasarlanan eğitimin, 'Kendini yöneten dünyayı yönetir.' anlayışından yola çıkılarak, insanın öz değişim ve gelişimi sonucunda istenilen hedeflere ulaşabileceğini söyledi. Bununla birlikte böyle bir projede görev almanın kendisi için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, özellikle projenin mimarı olan Edirne Valisi Ekrem Canalp'e teşekkür etti.

Biçer, her alanda öncü ve fark yaratan bir kurum olmanın, 'ne istediğini bilen, sürekli öğrenmeyi yaşam biçimi haline getiren, davranışlarının sorumluluklarını alan, işine yüreğini koyan, bahane bulmayan, takım olarak öğrenen,  vatandaşların mutluluğunu kendi mutluluğuna dönüştürebilen, takım uyumu ile yüksek amaçlar peşinden koşan, dinleme becerisi gelişmiş, halden anlayan, kendisiyle barışık'ö  çalışanlardan geçtiğini belirtti. Biçer, sürekli öğrenmenin ve gelişmenin her kurum için hayati bir özellik olduğunun ayrıca altını çizdi. 

Ağustos ayında tamamlanması öngörülen Yeni Nesil Liderlik eğitimleri ilçelerde çalışan personelin eğitimi ile tamamlanması ve proje tamamlandığında 7 bin kişiye ulaşılması hedefleniyor. 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Valiliği'nden kamu personeline 'Yeni Nesil Liderlik' eğitimi  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Temmuz 2020 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Valiliği'nden kamu personeline 'Yeni Nesil Liderlik' eğitimi  haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Temmuz 2020, Pazartesi
 • İmsak
  03:47
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  17:24
 • Akşam
  20:55
 • Yatsı
  22:44
Sayfa Başı