DİYARBAKIR HABERLERİ

Diyarbakır'da 'Akıllı şehir' projesi 

DHA
12.07.2020 - 14:07 |Son Güncelleme :
DHA

Diyarbakır'da 'Akıllı şehir' projesi 

DİYARBAKIR,(DHA)- DİYARBAKIR Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında düzenlenen toplantıda, koronavirüs salgını nedeniyle aksamalara neden olan 'Akıllı şehir' projesinin hızlandırılması için karar alındı.
Vali Münir Karaloğlu, başkanlığında kent ulaşımına yönelik problemlerin ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhsin Eryılmaz, Genel Sekreter Yardımcıları Ayhan Kardan ve Vedat Güngör ile Ulaşım Daire Başkanı ve şube müdürleri katıldığı toplantında, 'Akıllı şehir' projesi değerlendirildi.
Toplantıda, 10 Mart 2020 tarihinde Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve ASELSAN arasında ön protokolü imzalanan 'Akıllı şehir' projesinde gelinen aşamalarla ilgili yetkililer, Vali Karaloğlu'na bilgi verdi.  oluşturdu. Akıllı ulaşım, trafik yönetimi, alternatif enerji kaynakları, çevre uygulamaları, vatandaşa ulaşım, şehir iletişim altyapısı, akıllı ödeme sistemleri ile akıllı şehir izleme ve yönetim sistemini kapsayan 'Akıllı şehir' projesine yönelik çalışmaların hızlandırılması talimatını veren Vali Karaloğlu, önümüzdeki haftadan itibaren projeyle ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli toplantıların planlanmasını ve projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini istedi.
'Akıllı şehir' projesinin yanı sıra Diyarbakır'ın ana ulaşım planının da ele alındığı toplantıda Vali Karaloğlu ana ulaşım planı çerçevesinde, kentin hızlı gelişimine paralel bir şekilde artan nüfusuyla ilgili, şehir içi ulaşım ağı ve buna bağlı olarak otobüslerin güzergahları ile sefer saat ve sayılarının yeterliliği, üstyapının durumu hakkında yetkililerden bilgi alarak, vatandaşlardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda ulaşımdaki sorunlar ve sorunların çözümü konusunda yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Diyarbakır'da 'Akıllı şehir' projesi  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Temmuz 2020 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Diyarbakır'da 'Akıllı şehir' projesi  haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Temmuz 2020, Pazar
 • İmsak
  03:15
 • Güneş
  05:00
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:50
 • Yatsı
  21:27
Sayfa Başı