DİYARBAKIR HABERLERİBAĞLAR HABERLERİ

Bağlar ilçesi ağaçlandırılıyor

DHA
31.10.2019 - 12:24 |Son Güncelleme :
DHA

Rihan ALP/ DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR'ın Bağlar Belediyesi'nce 'Yeşil Bağlar İçin Herkes Bir Fidan Diksin' sloganıyla, Yenihal bölgesinde fidanlar dikildi. Ağaçlandırma çalışmalarına katılan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla el ele vererek Bağlar'ımızı tarihteki misyonuna yakışır şekilde güzelleştireceğiz" dedi.
Bağlar Belediyesi, ilçe genelindeki yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor. Şuana kadar bir çok bölgede refüj düzenleme, ağaçlandırma ve yeşil alan oluşturma çalışmaları yapılırken, yapılan çalışmalarla ilçenin görüntüsü değiştiriliyor. Yenihal bölgesinde bulunan belediyeye ait Göletli Park’ın arkasındaki alan ağaçlandırıldı. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti Gençlik Kolları, belediye meclis üyeleri ve öğrencilerle birlikte toprağa fidan dikti, cansuyu verdi. İlçede bulunan Yahya Kemal Bayatlı ve Beyaz Tebeşir ilkokullarının öğrencileri de fidan dikme çalışmalarına katılarak renkli görüntüler oluşturdu. Öğrencilerin sevgi gösterisi ile alanda karşılanan Başkan Beyoğlu, öğrencilerle yakından ilgilenerek resim çektirdi. Programa katılarak destek sağlayan Başkan Beyoğlu'nun eşi Dürdane Beyoğlu çocuklarla yakından ilgilendi. Başkan Beyoğlu, Diyarbakır'ın merkezi olan ve aynı zamanda en büyük ilçesi pozisyonunda bulunan Bağlar'ı tarihteki misyonu olan yeşil ve bol ağaçlı bir alana çevirmek için büyük gayret gösterdiklerini söyledi. Beyoğlu, şöyle konuştu:
"Diyarbakır nüfüsünün yüzde 25'i Bağlar'da yaşıyor. Burası kentin en eski yerleşim yerlerinden biri olup aynı zamanda Diyarbakır'ın ana merkezi konumunda. Bağlar güzel olursa Diyarbakır da güzel olur. Göreve geldiğimizden beri bunun için çalışıyoruz, fikir ve proje üretip hayata geçirmeye çalışıyoruz. Toprağa vereceğimiz bir fidan ya da koruyacağımız bir ağaç bizden sonraki nesillerin hayatını kurtaracaktır. Yeşile, doğaya, çevreye bu derece önem veren bir anlayışa sahibiz. Yüce dinimiz, tarihimiz ve kültürümüz bize bunu en güzel şekilde gösteriyor. Bugün de yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızla birlikte bu güzel çalışmayı gerçekleştirdik. Katkılarından dolayı okullarımıza ve AK Parti Bağlar Gençlik Kollarına teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle işimiz gönülleri kazanarak şehrimizi mamur etmektir."
Vatandaşları yeşil alanlar konusunda duyarlı olmaya davet eden Beyoğlu, şöyle devam etti:
"Ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla el ele vererek Bağlar'ımızı tarihteki misyonuna yakışır şekilde güzelleştireceğiz. Herkesi bu hususta duyarlı olmaya davet ediyoruz. Yeşil alanlarımızı koruyalım, Diyarbakır tabiriyle gözümüz gibi bakalım. Belediyeler siyaset yeri değildir, bizim görevimiz ayrım yapmadan tüm vatandaşlarımıza eşit ve adil ölçülerde hak ettikleri hizmetleri kazandırmaktır. Siyaset bizim içimiz değil, belediyecilikte en büyük referans kaynağımız olan cumhurbaşkanımızın her fırsatta ifade ettiği üzere sadece hizmet yapacağız. Şehirlerimize hizmet edersek ve halkımızı mutlu edersek işte o zaman en büyük vatanseverliği yapmış olacağız. Türkiye’mizin huzurlu, mutlu ve kalkınmış bir Bağlar'a, Diyarbakır'a ihtiyacı var."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bağlar haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bağlar ilinden Bağlar ilçesi ağaçlandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2019 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bağlar ilçesi ağaçlandırılıyor haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2021, Cuma
 • İmsak
  04:09
 • Güneş
  05:36
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  19:02
 • Yatsı
  20:23
Sayfa Başı