BURSA HABERLERİİNEGÖL HABERLERİ

İnegöl Belediyesi arama kurtarma ekibi kuruluyor

DHA
11.02.2020 - 11:59 |Son Güncelleme :
DHA

İnegöl Belediyesi arama kurtarma ekibi kuruluyor

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL(Bursa),(DHA)-BURSA’da İnegöl Belediyesi, kendi bünyesinde çalışan personelden oluşan profesyonel bir arama kurtarma ekibi oluşturmak için çalışmalara başladı. İlk toplantıya 76 gönüllü personel katıldı.

Bursa’nın deprem kuşağı üzerinde yer alması ve ülkemizde son dönemlerde yaşanan afetler sonrası harekete geçen İnegöl Belediyesi, gönüllü personellerden oluşan bir arama kurtarma ekibi kuruyor. Duyurusu yapılan gönüllü oluşum için ilk etapta 76 personel başvururken, İNDAK rehberliğinde kurulacak ekip ilk toplantısını da Pazartesi akşamı yaptı.

“HER ZAMAN HAZIR OLMALIYIZ”
Kent Müzesi Konferans Salonunda  saat 20.00’da yapılan tanışma toplantısına Belediye Başkanı Alper Taban, İNDAK Başkanı Ömer Gürkan, İNDAK üyeleri ile gönüllü personel katıldı. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Afetler her dönem tarihsel boyutta yaşanmış ve yaşanmaya devam ediyor. Başımıza ne geleceği, şehrimizle alakalı deprem, sel, yangın gibi farklı afetleri yaşayabiliriz. Dolayısıyla bu durum bizim şehrimiz için de geçerli varsayımlar. Bu tür durumlara her zaman hazır olmak, hazırlanmak ve beraberinde bunlar yaşandığında ekiplerin senkron bir şekilde harekete geçmesi gerekiyor. Yaşanan zarar neyse bunun giderilmesi ve insan hayatının öncelikli olarak kurtarılması gibi konularda hızlı mesafe kaydetmek zorundayız. Ben teşekkür ediyorum” dedi.

“ZORA TALİP OLDUNUZ”
Şehrimizde bu şekilde gönüllülük esasına dayalı çalışarak mesafe almış kuruluşlar olduğuna dikkat çeken Alper Taban, “Biz de bu noktada başta belediye çalışanlarımız içerisinden gönüllülük esasıyla böyle bir ekip oluşturalım istedik. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Son 2020 yılıyla birlikte yaşadıklarımıza baktığımda, her biri ders niteliğinde. Bu konuda aslında her bireyim kendi iş planının, uygulama planının hazır olması gerektiğini görüyoruz. Bu konuda hızlı hareket etmek zorunda olduğumuzu biliyorum. Geç kalmadan da kendi kurumumuz içerisinde bir ekip kuralım istedik. Yarın öbür gün oluşabilecek bir afette verilen görevleri yerine getirecek bir ekip oluşturmak istedik. Gönüllülük esasıyla buradasınız. Aslında zora talip oldunuz. Bundan dolayı da teşekkür ediyorum. İnşallah hiç olmasın ama tedbir iyidir. Bir afet yaşandığında keşkelerle yaşamaktansa, iyi ki bu hazırlıkları yaptık diyelim” diye konuştu.

Konuşma sonrası gönüllü katılan personele kurulacak ekip ve oluşum hakkında bilgiler verildi. Bundan sonraki süreçte İNDAK rehberliğinde AFAD’dan alınacak eğitimlerle ekibin donanımlı hale getirileceği kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İnegöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İnegöl ilinden İnegöl Belediyesi arama kurtarma ekibi kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Şubat 2020 tarihinde saat 11 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnegöl Belediyesi arama kurtarma ekibi kuruluyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

27 Şubat 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:11
 • Güneş
  07:35
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:17
Sayfa Başı