BURDUR HABERLERİ

Eski Şehir Kulübü kadınlara ücretsiz tahsis edildi

DHA
17.07.2020 - 11:45 |Son Güncelleme :
DHA

Eski Şehir Kulübü kadınlara ücretsiz tahsis edildi

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediyeye ait bir süredir boş durumda olan Eski Şehir Kulübü'nün, kadınların kullanımına ücretsiz olarak çalışacağını belirtti.

Belediye Başkanı Ercengiz, Yukarı Pazar Eski Belediye Caddesi'nde bulunan, Eski Şehir Kulübü'nün daha önce iki defa farklı şekilde hizmete açıldığını vatandaşlar tarafından yeterli ilgili görmediği için kapatıldığını söyledi. Başkan Ercengiz, "Tarihi şehir kulübü 2014 yılında göreve geldikten sonra henüz çok yeni restorasyon çalışmaları bitmişti. Bir fonksiyonla açmak bize kısmet oldu. Fakat istediğimiz ölçüde verim alamadık o fonksiyondan. Bir süre başka bir işletmeye döndürüp vatandaşımıza hizmet etmeye çalıştık. Maalesef o konuda da yeterli ilgiyi ya biz sağlayamadık ya da vatandaşımız göstermedi. Bugün farklı bir işlevle işletmemizi yeniden Burdur halkının hizmetine sunmak istiyoruz" dedi.

Burdur'da ev hanımları, emekli kadınlar ya da çalışan kadınların sosyalleşme ihtiyacını karşılayacak olan yeni yüzüyle şehir kulübünün yeniden hizmete girdiğini söyleyen Başkan Ercengiz, şöyle konuştu;

"Kadınlarımızın özellikle kadınlar arasında gün olarak tabir edilen haftada, ayda yada belirli zaman aralığında bir araya gelmek üzere bir sosyalleşme mekanına ihtiyaç duyulduğunu hissettik. Çünkü artık bu alışkanlıklar evden çıkartılıp daha çok bu tip işletmelere dönmeye başladı. Kadınlarımız İstasyon Parkı'nı bu işlevde bir süredir kullanıyordu. Ama aynı alan içerisinde hem ticaret üreten hemde vatandaşa hizmet ederken diğer taraftan da vatandaşın sosyalleşmesine katkı veren bir mekanın bir arada olmasının çok uygun olmadığını gördük."

Eski Şehir Kulübü'nün kadınların hizmetinde olacağını belirten Başkan Ercengiz, bir görevlinin çay hizmeti vereceğini, evden getirilen ikramlıkların sunumu konusunda bu görevlinin yardımcı olacağını söyledi. Kadınların burada hem gazete ve kitap okuyabileceklerini hem de internetten ücretsiz faydalanabileceklerini anlatan Başkan Ercengiz, "Diğer taraftan da kadınlarımızın bir araya gelip sohbet edip, fikir alışverişi yapabildiği ve sosyal hayatın gereklerini yerine getirebildiği bir mekan olarak tanzim etmiş bulunuyoruz. İnşallah bundan sonra ki süreçte istediğimiz ölçüde kullanabildiğimiz bir alan olur. Buraya rezervasyon ile alacağız çünkü belli sayıda ve özellikle pandemi süreci içerisinde sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiği için buranın rezervasyonu Burdur Belediyesi'nden ya da ilgili arkadaşlarımızdan sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebilir. İstedikleri takdirde bu alana herhangi bir ücret ödemeden vatandaşımız saat 09.00'dan itibaren saat 18.00'a kadar gelip bu alanı gönül rahatlığıyla kullanabilir" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Eski Şehir Kulübü kadınlara ücretsiz tahsis edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Temmuz 2020 tarihinde saat 11 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eski Şehir Kulübü kadınlara ücretsiz tahsis edildi haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Temmuz 2020, Cuma
 • İmsak
  04:02
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  17:02
 • Akşam
  20:26
 • Yatsı
  22:01
Sayfa Başı