BİNGÖL HABERLERİ

Sodes Uygulamaları Tanıtım Toplantısı

IHA
24.03.2015 - 12:18 |Son Güncelleme :

BİNGÖL’DE 2015 YILI SOSYAL DESTEK PROGRAMI (SODES) UYGULAMA USUL VE ESASLARIYLA İLGİLİ TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Bingöl’de 2015 yılı Sosyal Destek Programı (SODES) uygulama usul ve esaslarıyla ilgili tanıtım toplantısı düzenlendi.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, İl Valisi Yavuz Selim Köşger, vali yardımcıları, kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Valilik AB ve Proje Koordinatörü Mehmet Mesut İlhan, beşeri sermayenin geliştirilmesi ve toplumsal bütünleşmenin sağlanmasını amaçlayan SODES 2015 yılı uygulamalarının başladığını söyledi. İlhan, GAP ve DAP illerinde toplan 34 ilde uygulanan programının başvuru sürecinin 13 Mart 15 Nisan tarihleri arasında yapılacağını belirterek, "Proje teklifleri internet sitemizden erişime açılacak olan SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla, 13 Mart-15 Nisan 2015 tarihleri arasında başvuru sahipleri tarafından valiliklere; 15 Mayıs 2015 tarihine kadar ise Valilik Değerlendirme Komisyonu tarafından yapılacak değerlendirmeden sonra valilikler tarafından Bakanlığa gönderilecektir" dedi.
ALT SINIR 100 BİN, ÜST SINIR 500 BİN LİRA
Toplantıda, sunum şeklinde geniş bilgilendirme yapan proje uzmanı Aziz Bayındır, SODES kapsamında, sosyal içerme projeleri, istihdam projeleri, kültür, sanat ve spor projelerinin desteklendiği söyledi. SODES kapsamında sunulacak projelerin süresi en fazla 12 ay olduğunu kaydedilen Bayındır, SODES destek tutarının bütçe büyüklüğünün alt sınırı 100 Bin, üst sınırının ise 500 bin lira olduğunu vurguladı.
Bayındır, desteklenecek proje türleri, başvuru yapabilecek kuruluşlar, projelerin süreleri ve bütçe büyüklüğü, desteklenecek projelerin seçimi, ödeneklerin aktarılması, proje harcamaları, projelerde yıl içerisinde yapılabilecek değişiklikler, projelerin izlenmesi ve denetlenmesi konuların etraflıca bilgi verdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bingöl haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bingöl ilinden Sodes Uygulamaları Tanıtım Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Mart 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sodes Uygulamaları Tanıtım Toplantısı haberi güncellenecektir.

BİNGÖL NAMAZ VAKİTLERİ

05 Aralık 2021, Pazar
 • İmsak
  05:46
 • Güneş
  07:14
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:42
 • Akşam
  17:03
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı