BALIKESİR HABERLERİMANYAS HABERLERİ

Ayçiçek alımları sona ererken, üreticiye ürün bedellerinin tamamı ödendi

DHA
16.10.2020 - 16:03 |Son Güncelleme :
DHA

Ayçiçek alımları sona ererken, üreticiye ürün bedellerinin tamamı ödendi

Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS,(Balıkesir) (DHA) – BALIKESİR’in Manyas ilçesinde ayçiçeği alımları sona ererken, üreticilere ürün bedellerinin tamamının ödendiği açıklandı.   

Trakya Birlik yağlı Tohumlar Kooperatifine bağlı Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifi ayçiçeği alımlarını tamamladı. Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifince 2020-2021 ayçiçek alım kampanyasının sona erdiği, ayçiçeği üreticilerine ürün bedellerinin tamamının ödendiği açıklandı. Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “2020-2021 ayçiçek alım kampanyası döneminde kooperatifimizce, Manyas Merkez ile kırsal Akçaova Mahallemizde ki iki alım merkezimiz de 1 milyon 250 bin kilogram ayçiçek ürünü mubayaa edilmiştir. Buna karşılık; 5 milyon TL ayçiçek ürün bedeli ödenmiş olup, ödemelerimiz tamamlanmıştır” dedi.

Kalpakçı, ayçiçek alımlarının sona erdiğini, ancak bundan sonra arazide bulunan ayçiçeklerinin alımının yapılacağını söyledi. Kalpakçı, mısır alımlarının da devam ettiğini belirterek “ 2020-2021 üretim sezonu süresince gerek yurt içi, gerekse dünya piyasalarında pandemi ve kuraklık etkisiyle yaşanan güçlü fiyat artış trendine karşılık uygulama ve politikalarını çiftçilerimiz lehine güncel tutarak çiftçilerimizin fiyat artış sürecinden azami şekilde pay almalarına olanak sağlanmıştır. Birliğimize güvenen, inanan üreticilerimiz her zaman olduğu gibi bu yılda mağdur edilmemiştir” diye konuştu.

Kalpakçı, halen üreticilere yönelik kooperatif tarafından vadeli olarak gübre satışlarının devam ettiğini, buğday, arpa tohumu, yem,küspe, yem katkı maddesi ile harman vadeli sobalık ve kalorifer yakıtı kömür satışlarının da sürdüğünü açıklarken, kooperatifin en büyük varlığı ve dayanağı olan emekleriyle, alınteriyle  ürettikleri ürünlerini kooperatife teslim eden ortaklarına teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manyas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manyas ilinden Ayçiçek alımları sona ererken, üreticiye ürün bedellerinin tamamı ödendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2020 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ayçiçek alımları sona ererken, üreticiye ürün bedellerinin tamamı ödendi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ekim 2020, Cuma
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:13
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:04
 • Akşam
  18:35
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı