BALIKESİR HABERLERİ

Açık Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Dikkat

IHA
29.12.2015 - 15:42 |Son Güncelleme :

AÇIK ÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNE SINAV ÖNCESİ UYARI

IHA

Edremit Halk Eğitim Müdürü İsmail Damar, Açık Öğretim öğrencilerini hafta sonu yapılacak sınavlar öncesinde yaptığı açıklama ile uyardı.
Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden yapılan açıklamada Merkez Müdürü İsmail Damar “Yaklaşık 2400 Açık Öğretim öğrencimiz var bu dönem aktif olan öğrenci sayımız yaklaşık 1500 dür. Bu öğrencilerimiz ile ilçemizde mesleki açık öğretime devam eden öğrencilerimiz 2016 yılı 1. Dönem sınavlarına gireceklerdir. Açık Ortaokul ve Lise Sınavları 2 -3 Ocak 2016 tarihlerinde Cumartesi ve Pazar Günleri saat 09.30 ve 14.00 de İlçemizde belirlenen okullarda gerçekleştirilecektir. Sınavlarla ilgili öğrencilerimizin sınava giriş yerleri belli olmuştur. Öğrenciler sınava giriş belgelerini şifrelerini kullanarak alabilecekleri gibi kayıt işlemlerinin yapıldığı kurumumuzdan da alabileceklerdir. Öğrencilerimiz sınava giriş belgesinde yazılı sınav merkezlerindeki okullarda salon ve sırada sınava girmek zorundadırlar. Yine öğrencilerimizin mağdur olmamaları açısından sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumaları ve sınav saatinden önce sınava giriş yerlerinde hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınava girecek öğrencilerimiz Sınav Giriş Belgeleri’ ni Açık Ortaokul için http://aio.meb.gov.tr/ Açık Lise için http://www.aol.meb.gov.tr/ adresinden alabileceklerdir. Sınava girecek öğrencilerin Sınava gelirken yanlarında mutlaka sınava giriş belgesi ile birlikte fotoğraflı kimlik belgesi olarak Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport’tan herhangi biri ve kurşun kalem ile silgi bulundurmak zorundadırlar. 15 yaşından büyük olduğu halde nüfus cüzdanında resmi bulunmayanlar sınava alınmamaktadır. 15 Yaşından büyük olan öğrencilerimizin mutlaka fotoğraflı ve T.C. Kimlik Numaralı kimlik belgeleri ile sınav yerinde en az 30 dakika önce hazır bulunmaları gerekmektedir. Öğrencilerimize sınavlarda başarılar diliyoruz.” Dedi. Açıklamada özellikle fotoğrafsız kimlik kartı olan vatandaşların Perşembe ve Cuma günleri tatil olması nedeniyle belgelerini yenilemek için sayılı günleri olduğu vurgulandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Açık Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Dikkat hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Aralık 2015 tarihinde saat 15 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Açık Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Dikkat haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

26 Eylül 2021, Pazar
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:53
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  16:27
 • Akşam
  19:07
 • Yatsı
  20:25
Sayfa Başı