SEZON ÇIKMAZI

Güncelleme Tarihi:

SEZON ÇIKMAZI
Oluşturulma Tarihi: Eylül 24, 2021 10:14

Sezon uzar mı? İleri yaş grubu Alman turistler gelirse uzar.

Haberin Devamı

 

Nihayet ‘yeşil’e dönen İngiltere pazarında beklediğimiz hareketlenme gerçekleşirse uzar.

Rusya’dan yolcu taşıyan uçaklar bir süre daha iyi bir kapasite ile Antalya’ya yolcu taşımaya devam ederse uzar.

Fiyat endeksli iyi pazarımız Ukrayna sezon sonu indirimleri ile birlikte tekrar canlanırsa uzar.

Evet sezonun uzama ihtimali tüm bu ve benzeri gelişmelere göre şekillenecek gibi görünüyor.

Son iki sezon ne yazık ki çok daha düşük bir hareketlilik gösteren golf turizmi sezonu açıldı ve şimdi Belek bölgemizdeki otel ve golf kulüplerimiz daima rakipsiz kapasitesi ile ön plana çıkan İngiliz golfçüleri bekliyor.

Ekim ayı itibarıyla tekrar bir ivme yakalayacağını beklediğimiz kongre ve etkinlik turizminden umutluyuz. Belek’te yer alan NEST Kongre Merkezi ulusal ve uluslararası çeşitli etkinlikleri gerçekleştirmek üzere sezona hazır.

Haberin Devamı

Takip eden aylarda ise özellikle futbol turizminde sevindirici bir hareketlenme söz konusu. Rusya ve diğer BDT ülkelerinin futbol takımları başta olmak üzere çeşitli ülkelerin futbol takımlarının kamp çalışmaları ile ilgili temaslar ve anlaşmalar sürüyor.

Elbette burada en belirgin amacımız Avrupa liglerinin marka takımlarını eski dönemlerde olduğu gibi tekrar Antalya’ya kazandırabilmek olmalıdır. Avrupa liglerinin önde gelen futbol takımlarının turizmin başkenti Antalya’nın futbol turizmi anlamında ürün ve hizmet kalitesinden kesinlikle emin olduklarını iyi biliyoruz.

Burada yapmamız gereken şey PR çalışmalarımızı herhangi bir yılgınlığa düşmeksizin sonuç alana dek devam ettirmektir.

Yine Antalya markasını ön plana çıkaracak her türlü uluslararası spor etkinliği adına temaslarımızı dünya çapında sürdürerek farkındalık oluşturmalıyız.

Pandeminin kış dönemindeki seyri ile ilgili gelişmeler doğrultusunda bir sezon sonu ve devamında kış dönemi bizleri bekliyor.

El birliği ile zorlu dönemi aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!