ANTALYA HABERLERİ

SEZON ÇIKMAZI

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET
24.09.2021 - 10:14 |Son Güncelleme :

Sezon uzar mı? İleri yaş grubu Alman turistler gelirse uzar.

Zafer ALKAYA/HÜRRİYET

 

Nihayet ‘yeşil’e dönen İngiltere pazarında beklediğimiz hareketlenme gerçekleşirse uzar.

Rusya’dan yolcu taşıyan uçaklar bir süre daha iyi bir kapasite ile Antalya’ya yolcu taşımaya devam ederse uzar.

Fiyat endeksli iyi pazarımız Ukrayna sezon sonu indirimleri ile birlikte tekrar canlanırsa uzar.

Evet sezonun uzama ihtimali tüm bu ve benzeri gelişmelere göre şekillenecek gibi görünüyor.

Son iki sezon ne yazık ki çok daha düşük bir hareketlilik gösteren golf turizmi sezonu açıldı ve şimdi Belek bölgemizdeki otel ve golf kulüplerimiz daima rakipsiz kapasitesi ile ön plana çıkan İngiliz golfçüleri bekliyor.

Ekim ayı itibarıyla tekrar bir ivme yakalayacağını beklediğimiz kongre ve etkinlik turizminden umutluyuz. Belek’te yer alan NEST Kongre Merkezi ulusal ve uluslararası çeşitli etkinlikleri gerçekleştirmek üzere sezona hazır.

Takip eden aylarda ise özellikle futbol turizminde sevindirici bir hareketlenme söz konusu. Rusya ve diğer BDT ülkelerinin futbol takımları başta olmak üzere çeşitli ülkelerin futbol takımlarının kamp çalışmaları ile ilgili temaslar ve anlaşmalar sürüyor.

Elbette burada en belirgin amacımız Avrupa liglerinin marka takımlarını eski dönemlerde olduğu gibi tekrar Antalya’ya kazandırabilmek olmalıdır. Avrupa liglerinin önde gelen futbol takımlarının turizmin başkenti Antalya’nın futbol turizmi anlamında ürün ve hizmet kalitesinden kesinlikle emin olduklarını iyi biliyoruz.

Burada yapmamız gereken şey PR çalışmalarımızı herhangi bir yılgınlığa düşmeksizin sonuç alana dek devam ettirmektir.

Yine Antalya markasını ön plana çıkaracak her türlü uluslararası spor etkinliği adına temaslarımızı dünya çapında sürdürerek farkındalık oluşturmalıyız.

Pandeminin kış dönemindeki seyri ile ilgili gelişmeler doğrultusunda bir sezon sonu ve devamında kış dönemi bizleri bekliyor.

El birliği ile zorlu dönemi aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden SEZON ÇIKMAZI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Eylül 2021 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça SEZON ÇIKMAZI haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ekim 2021, Perşembe
 • İmsak
  05:44
 • Güneş
  07:03
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:51
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı