ANTALYA HABERLERİ

MELEKLER GELİYOR

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
21.02.2020 - 10:25 |Son Güncelleme :

Dünya Melek Yatırım Forumu, ilk bölgesel zirvesini AOSB Teknopark ev sahipliğinde Antalya’da düzenleyecek. Zirvenin protokolü, İstanbul’da imzalandı.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Teknopark, küresel erken aşama yatırım ve sermaye piyasalarının Davos’u olarak kabul edilen Dünya Melek Yatırım Forumu (World Business Angels Investment Forum-WBAF) iş birliği ile 23 Akdeniz ülkesinin melek yatırımcılarını Antalya’ya getirecek. 2021 yılı Ekim ayında düzenlenmesi kararlaştırılan Dünya Melek Yatırım Forumu Akdeniz Zirvesi’nin protokolü, Antalya OSB Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar ve WBAF Başkanı Baybars Altuntaş tarafından imzalandı.

EKİM AYINDA YAPILACAK

Protokolün imzası, İstanbul’da düzenlenen Dünya Melek Yatırım Forumu 2020’nin resmi açılış töreninde gerçekleşti. İş ve politika dünyası başta olmak üzere toplumun tüm alanlarından aktörlerin bir araya geldiği, 78 ülkeden yatırımcıların 42 farklı ülkeden 100 startup (sıfır noktasından aksiyon alan bir şirket için kullanılan terim) ile buluştuğu dev organizasyonda akdedilen protokol ile zirvenin 25-26 Ekim 2021 tarihlerinde, AOSB Teknopark ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenmesi kesinleşti.

YATIRIMCI İLE BULUŞMA

WBAF Büyük Meclisi’ndeki 78 ülkeden 132 delege ve senatör ile foruma katılan 500’den fazla yatırımcı ile girişimciyi Antalya’ya davet eden Başkan Ali Bahar, “Bugüne kadar kentte yapılmış en büyük organizasyonlardan birini üstlenmekten ve bu faydayı Antalyamıza kazandırmış olmaktan son derece mutluyuz. Yaklaşık 1 yıllık bir çalışmanın sonunda, zirvenin protokolü imza altına alındı. Zirve kapsamında 23 Akdeniz ülkesinin melek yatırımcıları ile dünyanın her yerinden gelecek girişimcileri, uluslararası bir platformda, Antalya’da bir araya getireceğiz. Arzumuz ve önceliğimiz, yatırımcı arayan Türk ve hatta Antalyalı yerli girişimcilerimizin doğru kanallar ile buluşmasıdır” diye konuştu.

TEKNOPARK TAMAMLANIYOR

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden MELEKLER GELİYOR hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Şubat 2020 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MELEKLER GELİYOR haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Mart 2020, Pazar
 • İmsak
  05:20
 • Güneş
  06:40
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:24
 • Yatsı
  20:39
Sayfa Başı