ANTALYA HABERLERİKUMLUCA HABERLERİ

Kumluca MYO'dan 'Sıfır Atık Projesi'ne tam destek

DHA
16.03.2020 - 11:48 |Son Güncelleme :
DHA

Kumluca MYO'dan 'Sıfır Atık Projesi'ne tam destek

 

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Kumluca Meslek Yüksekokulu (MYO) ülke genelinde yürütülen 'Sıfır Atık Projesi'ne destek olmak amacıyla çeşitli atıkları dönüştürerek projeye katılım sağladı.

Kumluca MYO öğrencileri tarafından Kumluca'nın çeşitli noktalarına bırakılmış atık cam soda şişeleri, eski ve atıl durumdaki otomobil tekerlekleri, kullanılmayan tahta paletler, kullanılmış karton kutular gibi farklı materyalleri topladıktan sonra hem çevreye olan zararlı etkilerini azaltmak hem de dekor ya da peyzaj amaçlı kullanmak üzere çeşitli dönüşümler gerçekleştirildi.

Toplumun her kesiminde çevre bilincini ve farkındalığını oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren MYO Müdürü Doç. Dr. İlker Sönmez, “Bizler, değişimin kendimizden başlaması gerektiği ilkesinden yola çıkarak öncelikle ilçemizdeki geri dönüştürülebilecek ve tekrar değerlendirilebilecek materyalleri toplayarak işe başladık. Özellikle öğrencilerimizin yüksek katılımı bizleri proje kapsamını genişletme yolunda çok teşvik etti. Bu bağlamda teşekkürün en büyüğünü öğrencilerimiz hak etmektedir" dedi.

Kumluca ilçesi oto sanayi bölgesindeki yığınlar halinde atılmış olan otomobil lastiklerinin hem görsel olarak hem de içlerinde biriken sularda ortaya çıkan sivrisinek gibi istenmeyen canlıların çoğalmasına neden olduğu için risk teşkil ettiğinin altını çizen Sönmez, “Otomobil lastiklerini her evde bulunabilecek alet ve ekipmanlar yardımıyla desenler vererek kestikten sonra çeşitli renklerde boyadık ve çok güzel çiçek saksılarına dönüştürdük. Cam soda şişelerini kullanarak yine farklı görselliğe sahip saksılar elde ettik. Sadece yakılarak değerlendirilen tahta paletlerden tablolar oluşturarak okulumuzun iç çehresini daha güzel bir hale dönüştürdük. Yapılan bu işlerin en güzel tarafı ise kullanılan tüm hammaddelerin atık ya da çöplerden elde edilmiş olmasıydı" şeklinde konuştu. Sönmez, Kumluca MYO ailesi olarak çevre bilincini geliştirmeye ve Sıfır Atık Projesine destek olmaya ilerleyen günlerde yapacakları etkinliklerle devam edeceklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kumluca haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kumluca ilinden Kumluca MYO'dan 'Sıfır Atık Projesi'ne tam destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2020 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kumluca MYO'dan 'Sıfır Atık Projesi'ne tam destek haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:21
 • Güneş
  07:46
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı