ANTALYA HABERLERİFİNİKE HABERLERİ

Finike Belediyesi'nde şubat meclisi

DHA
05.02.2020 - 16:09 |Son Güncelleme :
DHA

 

Suat SÖĞÜT/FİNİKE, (DHA)- FİNİKE Belediyesi şubat ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yönetiminde gerçekleştirdi.

Finike Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısı, 15 meclis üyesinin katılımıyla yapıldı. Toplantıda önergelerle birlikte 10 gündem maddesi görüşüldü. Başkan Mustafa Geyikçi, 2020 yılının ve toplantıda alınacak kararların ilçeye hayırlı olması dileğinde bulunarak, gündem maddeleri hakkında meclis üyelerine bilgi aktardı. Başkan Geyikçi, ilçedeki 33 tarihi evin restorasyonu ve sokak giydirmesiyle ilgili çalışmaların da son aşamaya geldiğini söyledi.

Başkan Geyikçi, ayrıca Kale Mahallesi'nde üzerinde Atatürk ile İsmet İnönü'nün fotoğraflarının yer aldığı, şahsa ait ve eski hükümet konağı olarak da bilinen binayı küçük bir müze yapmak için belediye bünyesine kazandırmak için çaba sarf ettiklerini kaydetti. Finike'deki limanı da halka açmak ve eski hareketli günlerine döndürmek istediklerini belirten Başkan Geyikçi, proje çalışmalarının devam ettiğini, mini konserler, tiyatro etkinliklerinin yer alacağı sosyal alanlar oluşturacaklarını söyledi.

Gündem dışı izinle söz alan siyasi partilerin grup sözcüleri de, Elazığ depreminde yaşanan acılar nedeniyle üzüntülerini dile getirerek, Finike Belediyesi'nin çok hızlı organize olarak bölgeye yardım göndermesini takdirle karşıladıklarını belirttiler. Türkiye'nin birçok noktasından giden yardımlar dolayısıyla çok sayıda araç sırası olduğunu anlatan Başkan Geyikçi, milletvekilleri ve ilgili birimlerle kurulan iletişim sayesinde yardımların kısa sürede en çok zarar gören bölgeye ulaşmasını sağladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından gündem maddelerine geçildi. Toplantıda, yurt içi ve yurt dışında yapılan yarışmalarda başarı gösteren öğrencilere ödül verilmesi önergeyle gündeme alındı. Gündeme alındıktan sonra yeniden ele alınan konu Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edildi. Gündemin 5'inci maddesinde ise Zabıta Müdürlüğü Tembihnamesi'nin güncellenmesi ele alındı. Değişiklik oybirliğiyle kabul edildi.

Başkan Geyikçi ve meclis üyeleri, imar plan tadilatları ile norm kadro değişikliğinin de ele alındığı toplantının ardından anı olarak toplu fotoğraf çektirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Finike haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Finike ilinden Finike Belediyesi'nde şubat meclisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Şubat 2020 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Finike Belediyesi'nde şubat meclisi haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Nisan 2020, Salı
 • İmsak
  05:05
 • Güneş
  06:27
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:41
 • Akşam
  19:32
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı