ANTALYA HABERLERİ

CW Enerji Genel Müdürü Yılmaz: Güneşin olduğu her yerdeyiz

DHA
14.04.2021 - 12:13 |Son Güncelleme :
DHA

CW Enerji Genel Müdürü Yılmaz: Güneşin olduğu her yerdeyiz

 

ANTALYA, (DHA) - TÜRKİYE ve Avrupa'nın en büyük güneş paneli üreticisi CW Enerji, Gaziantep'te kurulan iplik tesislerinden Özdurak Tekstil'in fabrika çatısındaki güneş enerji santralini (GES) tamamladı. CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, Türkiye'nin doğusundan batısına birçok noktasını GES ile donatmaya devam ettiklerini belirterek, "Güneşin olduğu her yerdeyiz" dedi.

CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, güneş enerjisinin, sınırsız enerji kaynağı olan güneşten faydalanılması nedeniyle tükenmeyen bir enerji türü olduğunu, temiz, yenilenebilir enerji oluşturması ve çevreye fayda sağlaması nedeniyle oldukça faydalı olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, enerji ihtiyacı olan her yerde güneş enerji sistemlerinin kurulabileceğini belirterek, “Günümüzde fosil yakıtlar dünyayı fazlasıyla kirletiyor. Bu nedenle hem temiz hem de tasarruflu bir kaynak olan güneşten yararlanılmasının büyük faydaları var. Yatırım maliyetinin düşük olması ve yüksek verim elde edilen bir enerji türü olması nedeniyle son yıllarda güneş enerji santrallerine ilgi fazlasıyla arttı. Günümüzde firmalar da fabrika çatılarına GES yaparak hem doğayı korumuş oluyor hem de tasarruf ediyor" dedi.

TEKSTİL SEKTÖRÜNDE DE FİRMALARI GES İLE DONATMAYA DEVAM EDİYORUZ

Yenilenebilir enerji sistemleri arasında kurulumu ve bakımı en kolay olanın güneş enerjisi santralleri olduğunu dile getiren Yılmaz, bu kapsamda Türkiye'nin doğusundan batısına kadar birçok noktasını güneş enerji santrali ile donatmaya devam ettiklerini kaydetti. Yılmaz, Gaziantep'te kurulan en yeni iplik tesislerinden biri olan Özdurak Tekstil ile de iş birliği yaptıklarını dile getirerek, “Montajı tamamlanan GES ile fabrikanın çatısına 1491,1 kWp gücünde güneş elektrik santrali kuruldu ve 310 Wp gücünde 4 bin 810 adet güneş paneli kullanıldı. Tekstil sektöründe de firmaları GES ile donatmaya devam ediyoruz" dedi.

GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR VE GELİŞİYORUZ

"Güneşin olduğu her yerdeyiz" diyen CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, şöyle devam etti:

“Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre bırakma hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. İleri teknoloji ile donattığımız fabrikamızda, alanında uzman kadromuzla gün geçtikçe büyüyor ve gelişiyoruz. AR-GE çalışmalarımızla sektörümüzde fark yaratacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden CW Enerji Genel Müdürü Yılmaz: Güneşin olduğu her yerdeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2021 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça CW Enerji Genel Müdürü Yılmaz: Güneşin olduğu her yerdeyiz haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:19
 • Güneş
  05:51
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:57
 • Yatsı
  21:23
Sayfa Başı