ANTALYA HABERLERİ

ÇEVRECİLİĞE AÇIK DESTEK

HABER MERKEZİ
13.02.2021 - 10:32 |Son Güncelleme :

Düden'deki kirliliğin sona ermesi için her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, "Antalya ve çevresinde yaşanan kirliliğin son bulması için yapılacak her türlü çalışmada yetkili kurumlarımıza gereken desteği veririz” dedi.

HABER MERKEZİ

ANTALYA Düden Çayı’nda yaşanan kirlenmenin kaynağının bulunmasına yönelik yürütülen çalışmalara bir destek de Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nden (AOSB) geldi. Hürriyet’e konuşan AOSB Başkanı Ali Bahar, “Çevre kirliliği ile ilgili yapılan denetimleri bu şehirde yaşayan ve Antalya’yı şehirden öte ülke olarak gören bir Antalyalı olarak dikkatle izliyorum” dedi. GEREKEN YAPILIYOR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün konuyla ilgili ciddi çalışmalar yürüttüğünü hatırlatan Bahar, şöyle devam etti: “Son dönemde Antalya genelinde yapılan denetimlerde çevre kirliliğine neden olduğu tespit edilen 17 işletmeye ceza kesildiği, bazı geri dönüşüm firmalarının kaçak deşarjlarının tespit edildiği ve 14 işletmenin faaliyetlerinin durdurulduğu ifade edilmiştir.” 3 ÖDÜLÜMÜZ VAR “Denetim alanının genişletilmesiyle birlikte Döşemealtı bölgesinde ve bölgemizde de denetim faaliyetleri halen devam etmektedir. Halk sağlığını tehdit eden, Antalya’nın doğal güzelliklerine zarar veren, çevre kirliliğine neden olan her türlü girişim ve eylemin karşısında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Çevre ve doğa hassasiyetimiz kapsamında hayata geçirdiğimiz örnek projelerimizi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından aldığımız 3 farklı ödülle taçlandırmış bir Organize Sanayi Bölgesiyiz.” KANALİZASYON VURGUSU “Antalya OSB, kurulduğu günden bu yana insan ve çevre ilişkilerine önem veren, çevre kirlenmesine karşı duyarlı bir bölge olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Kırkgöz Gölü’nden temin etmekte olduğu içme ve kullanma suyunu kendisine ait yaklaşık 38 km’lik isale hattı ve şebekesi ile sanayicilerinin kullanımına sunmaktadır. Atıksularını ise her parselde bulunan kanalizasyon bağlantı bacalarının bağlı bulunduğu yaklaşık 30 km’lik kanalizasyon şebekesiyle evsel ve endüstriyel atıksu arıtma tesisinde arıttıktan sonra ASAT’a ait kanalizasyon şebekesine deşarj etmektedir.” DESTEĞE HAZIRIZ Kirliliğin sona ermesi için her türlü desteğe hazır olduklarının altını çizen Bahar, “Firmalarımızın atıksu deşarjları, ilgili birimlerimiz tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. Alt yapı yatırımlarımızla ilgili olarak herhangi bir eksiğimiz bulunmamaktadır. Valiliğimiz kanalıyla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ilimizde gerçekleştirilen denetimler tarafımızca da dikkatle takip edilmektedir. Antalya OSB, Antalya’nın zararına olacak hiçbir iş ya da eylem ile aynı cümle içerisinde yer almamıştır, almayacaktır. Antalya ve çevresinde yaşanan kirliliğin son bulması için yapılacak her türlü çalışmada yetkili kurumlarımıza gereken desteği veririz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden ÇEVRECİLİĞE AÇIK DESTEK hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Şubat 2021 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇEVRECİLİĞE AÇIK DESTEK haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Nisan 2021, Cuma
 • İmsak
  04:50
 • Güneş
  06:15
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:39
 • Yatsı
  20:59
Sayfa Başı