BİR TUTAM MUTLULUK

Güncelleme Tarihi:

BİR TUTAM MUTLULUK
Oluşturulma Tarihi: Haziran 17, 2022 09:59

Kanser tedavisi gören çocuklara peruk yapılması için uzun saçlarını kestiren 10 yaşındaki Berrak Deniz Kaya ve 7 yaşındaki arkadaşı Melinda Ciğer, saçlarını gönderdikleri çocuklar için yazdıkları mektupta, mutlu olup bir an önce iyileşmeleri dileğinde bulundu.

Haberin Devamı

2018 yılında henüz 6 yaşındayken ‘Saçım saçın olsun’ adlı sosyal sorumluluk kampanyasını televizyonda görüp çok etkilenen ve uzun saçlarını kestirip kanser tedavisi gören çocuklara bağışlayan Berrak Deniz Kaya, 4 yıl sonra yeniden uzattığı saçlarını göndermeye bu kez bir arkadaşıyla birlikte gönüllü oldu. Kuaföre gidip belleri hizasındaki saçlarını kestiren Berrak Deniz Kaya ve Melinda Ciğer, tedavi nedeniyle saçları dökülen çocuklara peruk yapılması için kesilen saçlarını Kanser Savaşçıları Derneği’ne gönderdi. Örgü halindeki saçlarını, hislerini anlatan bir mektupla kalp şeklindeki bir hediye kutusuna koyup kalpler ve kelebeklerle süsleyen küçük kızlar, hazırladıkları paketleri ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilmek üzere kargoya verdi.

HASTA ÇOCUKLARA MORAL

Haberin Devamı

Doğduğundan beri hiç kestirmediği saçlarını 2018’de hasta çocuklara moral vermek için gönderen minik Berrak, hiç tanımadığı çocuklara destek olmanın mutluluğunu ikinci kez yaşadı. Küçük kız, kalpler çizip, gülen surat ve kelebeklerle süslediği mektubunda, duygularını paylaştığı hasta çocuklara şu sözlerle seslendi: “Merhaba, adım Berrak Deniz, 10 yaşındayım. Bugün sizin için saçlarımı kestiriyorum. Size saçlarımla beraber sevgimi de gönderiyorum ve sımsıkı sarılıyorum. Umarım saçlarım sizi mutlu eder ve iyileşmenize katkı sağlar” diye yazdı.

BİR TUTAM MUTLULUK

İYİLİK KAZANACAK

Berrak Deniz’in, 2018’de kampanyayı haberlerde ilk kez gördüğünde ‘Neden kesiyorlar saçlarını?’ diye sorduğunu söyleyen annesi Yasemin Kaya, “Ben de ona bunun tedavi görenlere yardım etmek için yapıldığını anlattım. ‘Ben de yapabilir miyim’ diye sordu. Saçlarını çok sever aslında. Ama o kadar çok etkilendi ki; ‘Sonra yine uzar, ben de göndermek istiyorum saçlarımı’ deyince çok mutlu oldum ve gurur duydum. Kızım o gün saçlarını bağışladığında çok mutlu oldu. Şimdi aradan 4 yıl geçti ve Berrak Deniz tekrar hastalara peruk yapılması için özenle uzattığı saçlarını tekrar kestirdi. Hatta bu kez kendisi kampanya düzenledi. Küçük çocuğumuz daha vardı bağış yapan. Daha fazlası da olacak. Kanser Savaşçıları Derneği, pandemi nedeniyle saç kabullerini durdurmuştu. Şu an tekrar kabul ediyorlar. Bunu duyurmak istedik” dedi. Anne Yasemin Kaya, kızı Berrak ve arkadaşı Melinda’nın kesilen saçlarını ve mektuplarını ‘İyilik kazanacak’ notuyla sosyal medyada paylaştı.

SANATÇILARDAN DESTEK

Haberin Devamı

Berrak Tüzünataç, Mehmet Günsür, Belçim Bilgin ve Nur Fettahoğlu gibi ünlü oyuncuların mesajlarıyla dahil oldukları ‘Saçım saçın olsun’ kampanyası sosyal medyada hızla büyümüş, kampanyaya pek çok sanatçı ve her yaştan gönüllüler katılmıştı. Sanatçıların “Her gün milyonlarca kişi kanserle savaşıyor, ben de savaşıyorum. Gülümseyerek, hadi diyerek, umut olarak, ellerinden tutarak… Sen de gel, bize katıl. Destek olmak için, bağış yapabilir, onlara sarılabilir ve saçını paylaşabilirsin. Çünkü destek olmak doğamızda var” çağrısına bugüne kadar binlerce gönüllü kulak verdi.

BİR TUTAM MUTLULUK

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!