ANTALYA HABERLERİ

BATI AKDENİZ’DE GÜÇLER BİRLEŞTİ

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
25.05.2022 - 09:32 | Son Güncelleme :

Batı Akdeniz ekonomisinin üç lokomotif kenti Antalya, Burdur ve Isparta’nın kamu ve özel sektörü, bölgede iller arasında iş birliği ve ticareti geliştirmek için yarın ANFAŞ’ta buluşuyor.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

FRAPORT TAV Antalya Havalimanı’nın ana sponsorluğunu üstlendiği dev buluşmada; üç ilin valilikleri, belediyeleri, oda ve borsaları, iş insanları dernekleri, üniversite Teknoloji Transfer Ofisleri (TTO) ve girişimcilik merkezleri, devlet destekleri sağlayan kurum ve kuruluşlar ile bölgede faaliyet gösteren firmaların stantları olacak. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Başkanı Davut Çetin, Kovid-19 pandemisi sonrasında Antalya, Burdur ve Isparta’daki işletmelerin birbirleri ile etkileşimi artırmayı ve bölge ekonomisinin daha yüksek katma değer üretmesine fayda sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

İLK BÖLGESEL BULUŞMA

ATSO ve BAGEV Başkanı Davut Çetin, “Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış bir bölgesel buluşma. Biz şimdi burada ilkini gerçekleştiriyoruz. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği, 12 oda ve borsa, 17 SİAD, 4 dernek, kadın ve genç girişimciler kurulları ve bölgenin üniversiteleri bu etkinlikte buluşuyor. Hem tanışmayı sağlayacağız hem de devlet desteklerini anlatacağız. Burada ihracatçılarla üreticiler bir araya gelecek, E-ticaret Sokağı’nda Teknokent faaliyetlerini anlatacak, yat sektörü kendini tedarikçilere tanıtacak, otel satın almacıları gıda tedarikçileriyle görüşecek. Bölgenin tamamını burada buluşturmuş olacağız” dedi.

HEDEF GÜÇ BİRLİĞİ

Burdur, Isparta ve Antalya’nın iş insanlarını birbiri ile tanıştırarak bölgesel ticareti artırmak için yapılacak en önemli etkinliğe imza atacaklarını belirten Çetin, “Bölgede öncelikli ihtiyacın bu güç birliği olduğunu gördük. Bırakın bölgeyi Antalya’daki iş insanları bile birbiriyle tanışmıyor. Bu sebeple bölgedeki iş hacmini zaman zaman dışarıya kaçırıyoruz. Bölgesel ticareti geliştireceğiz ki ihracatta ve yurt içi ticarette gücümüzü artırarak yola devam edebilelim” diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU VE ORTAYLI

Etkinliğin birinci gününde tarihçi, akademisyen, yazar İlber Ortaylı, ‘Osmanlı’dan Günümüze Ekonomi Tarihi’ konulu bir seminer verecek. İkinci gününde ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, etkinliğimize katılarak ‘Girişimcilik - İnovasyon’ başlıklı bir konuşma yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden BATI AKDENİZ’DE GÜÇLER BİRLEŞTİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Mayıs 2022 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BATI AKDENİZ’DE GÜÇLER BİRLEŞTİ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

02 Temmuz 2022, Cumartesi
 • İmsak
  03:50
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:57
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:05
Sayfa Başı