YSK önünde 'mühürsüz oy' tepkisi

Güncelleme Tarihi:

YSK önünde mühürsüz oy tepkisi
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 16, 2017 14:56

YSK önünde 'mühürsüz oy' tepkisi

Haberin Devamı

Mustafa TURAPOĞLU-Gökhan CEYLAN / ANKARA, (DHA) - ANKARA'da Demokratik Kitle Örgütleri üyesi bir grup, anayasa değişikliği referandumunda mühürsüz zarf ve oy pusulalarının geçerli kabul edildiğini ileri sürerek, Yüksek Seçim Kurumu (YSK) önünde açıklama yaptı.
Çok sayıda polisin görev aldığı eylemde yaklaşık 20 kişilik grup, basın açıklamasını YSK binasının karşısında yaptı. 'Hak hukuk adalet' sloganları atan grup üyeleri, 'Bu kurumda adalet yoktur' yazılı dövizler taşıdı. Grup adına basın açıklamasını okuyan İrşat Yılmaz, referandumun üzerinden 4 ay geçtiğini hatırlatarak, şunları söyledi: 
"Halkın nezdinde bu oylama YSK'nın aldığı mühürsüz oyların geçerli olması kararı ile şaibelidir. Sandıktan Hayır çıkmış, YSK kararı ile Evet kazanmıştır. Bizler dört aydır her ay bu kara günü, bu tam hukuksuzluk halini bu kurumda oturanlara ve ülkeyi yönetenlere hatırlatmaya devam ediyorum, devam edeceğiz. YSK'nın kararını AİHM'ye kadar taşıyan biz demokratik kitle örgütleri, bu kararın tam hukuksuzluğunun farkındayız. Bu kararın bozulacağına inancımız tamdır. Bugün Atilla Kart tarafından yapılan AİHM başvurusunun kabul edildiği haberini de basın üstünden haber almış durumdayız. Bizim başvurularımız hakkında da kısa zamanda olumlu yanıt çıkacağını beklemekteyiz. Başvurumuzun kabul edilmesi demek, arkamızda gördüğünüz kurumda adalet olmadığının tescilidir. Arkamızdaki kurumun bir namuslu üyesi dışındakiler, siyasi baskılara göğüs geremeyerek bu tam hukuksuzluk kararını almışlardır. O üyeler hakkında görevi kötüye kullanmalarından dolayı yaptığımız itirazlar Yargıtay tarafından reddedilmiştir. Ama bizler bu konuda da haklı davamızın takipçisi olmaya devam ediyoruz. Bu karara itiraz edilmiş durumdadır. Mücadelemizi kazanana kadar devam ettireceğiz"

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!