Yenimahalle’den “Sosyal Girişimcilik” Eğitimi

Güncelleme Tarihi:

Yenimahalle’den “Sosyal Girişimcilik” Eğitimi
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 21, 2015 10:03

YENİMAHALLE'DE "YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK, DÜNYA İLE REKABET EDEN DÜŞÜNCE VE YENİLİĞİN BAŞKENTİ ANKARA” VİZYONU HEDEF ALINARAK GELİŞTİRİLEN "SOSYAL GİRİŞİMCİLİK" EĞİTİMİ KAPSAMINDA KATILIMCILARA EĞİTİMLER VERİLMEYE BAŞLANDI.

Yenimahalle’de "Yaşam kalitesi yüksek, dünya ile rekabet eden düşünce ve yeniliğin başkenti Ankara” vizyonu hedef alınarak geliştirilen "sosyal girişimcilik" eğitimi kapsamında katılımcılara eğitimler verilmeye başlandı.
Ankara Kalkınma Ajansı’nın 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında İnsanca Yaşam ve Demokratik Toplum Derneği’nin başvuru sahibi olduğu, Yenimahalle Belediyesi, Ostim Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Türkiye Girişim Gelişim ve Teknolojileri Derneği ortaklığında “Girişimcilik Yenimahalle’de Sosyalleşiyor” projesi hayata geçti. Sosyal girişimciliğin gelişmesine katkı sunmak, sosyal sorunların çözümünde girişimcilik esasını benimsemek, sorunlara köklü, kalıcı ve yenilikçi çözümler üretmek amacıyla hayata geçen proje, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde start aldı. 15 katılımcıya ulaşan eğitim, 5N1K Eğitim Akademisi’nin eğitmenleri Oğuz Aslan ve Yasemen Çalışkan ile gerçekleşti.
Katılımcıların takım çalışması, motivasyon, farkındalık kavramlarının yanı sıra girişim, sosyal girişim, hedef analizi, iş planı çıkartılması konularında da kapasitelerini arttıracak eğitimler, toplam 36 saat sürecek. 26 Ağustos tarihine kadar sosyal girişimcilik alanında teorik ve uygulamalı eğitimin verileceği projede ayrıca “Ortak Sinerji” ve “Yürekten Hizmet” uygulamalı atölye çalışmaları da yapıldı. Eğitimlerin son gününde katılımcılar, eğitimler boyunca hazırladıkları iş planlarını görev yaptıkları kurum ve kuruluşların yöneticilerine, eğitmenlere ve piyasada bu konuda uzmanlaşmış kişilere sunum yapacak. Yapılan sunumlar değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilecek ve içerisinden beğenilen projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar yapılacak. Ayrıca katılımcılara sertifika da verilecek.
Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!