Vizörde can dostlar

Güncelleme Tarihi:

Vizörde can dostlar
Oluşturulma Tarihi: Haziran 19, 2019 09:00

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), sokak hayvanları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ‘Sokağımızın Hayvanı’ temalı fotoğraf yarışması düzenliyor. Bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ve amatör-profesyonel her yaştan fotoğrafçının katılabildiği yarışmanın son başvuru tarihi 4 Temmuz.

Haberin Devamı

Yarışmada dereceye giren fotoğraflar, ‘2020 Sokağımızın Hayvanı’ adlı masa ve duvar takviminde yer alacak. Takvimin satışından elde edilen tüm gelir ise HAYTAP’ın sokak hayvanları için hayata geçireceği projelerde kullanılacak. Ayrıca, yarışmada birinciye bin 500 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye de 500 TL ödül verilecek.

İNSANLAR GİBİ YAŞAM HAKKI VAR

Amaçlarının tüm sahipsiz sokak hayvanlarının da insanlar gibi yaşam hakkı olduğunu topluma anlatmak olduğunu kaydeden HAYTAP Ankara Temsilcisi Zeynep Pehlivan, yarışmayla sokak hayvanlarının güzelliğinin, duygularının da fotoğraflara yansıtılacağını aktardı. 

Vizörde can dostlar

Pehlivan, geçtiğimiz senelerdeki fotoğraf yarışmalarında oluşturulan takvimlerle ilgili “Bugüne kadar takvim gelirleri sayesinde 450 bin TL tutarında sokak hayvanları için projelerde kullanıldı” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!