ANKARA HABERLERİ

Üretime ve ihracata devam ediyoruz

Hürriyet Haber
30.09.2020 - 14:19 |Son Güncelleme :

Değirmen ve Sektör Makineleri Üreticileri Derneği (DESMÜD) Genel Başkanı Zeki Demirtaşoğlu, “Pandemi her ne kadar hayatımızı olumsuz anlamda etkilese de bizler, ülkemiz için üretmeye ve ürettiklerimizi ihraç etmeye devam ediyoruz” dedi.

Hürriyet Haber

Tarım sektörünün koronavirüs süreci karşısında ayakta durduğunu belirten Demirtaşoğlu, “Yılın ilk üç çeyreğinde birçok sektör durağanlık ve daralma yaşarken, tarım sektörü bu durağanlığa ve daralmaya meydan okuyor diyebiliriz. Pandemi ile beraber çalışma şartlarımızı değiştirdik, ancak üretmekten asla geri durmadık. İhracatlarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz” diye konuştu. Koronavirüs sürecinde güvenli gıdanın ve tarımsal üretimin değerinin bir kez daha anlaşıldığının altını çizen Demirtaşoğlu, şöyle devam etti:

DİSİPLİNLİ ÇALIŞMAYI BENİMSEDİK

“Bu tür olağanüstü durumlar her zaman ülkelerin ellerinde bulundurdukları kaynakları etkiler. Ülkemizdeki pek çok sektör maalesef pandemi sürecinden fazlasıyla etkilendi, fakat tarım ihracatı sürekli artış gösterdi. Bunun belli başlı nedenleri var. Bu nedenlerin başında ülkemizin COVD-19 salgını sürecinde lojistik ve tedarik zinciri ayaklarında aksama yaşanmaması için gereken önlemleri zamanında almış olması, kendi insan kaynaklarıyla hasadını gerçekleştirebilmesi ve insanların bu süreçte gıdaya daha fazla yönelmesi büyük rol oynadı. Ancak bizler de mevcut potansiyelimizi çok iyi değerlendirdik ve geçmişten aldığımız tecrübelerimizle disiplinli çalışmayı benimseyerek, üretim hattımızın her alanında bunu uyguladık. Bu anlamda sektörlerin kendilerini disipline etmesi, denetim mekanizmalarını sürekli çalıştırması bu tür zor süreçlerde ayakta kalmalarına olanak sağlayacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Üretime ve ihracata devam ediyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2020 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üretime ve ihracata devam ediyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2021, Pazar
 • İmsak
  05:38
 • Güneş
  07:01
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı