ANKARA HABERLERİ

Teknopark’ın ortağısınız sahiplenmenizi istiyoruz

Hürriyet Haber
28.11.2019 - 16:07 |Son Güncelleme :

Başkent Üniversitesi Bilgi, İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (BUBİTTO) ile OSTİM Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici AŞ arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Hürriyet Haber

Protokol ile üniversite-sanayi iş birliği, teknogirişim kültürünün geliştirilmesi ve teknoloji transferi faaliyetleri konusunda karşılıklı faydanın çoğaltılması hedefleniyor. İki kurum arasında süresiz olarak düzenlenen protokol, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve OSTİM Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın tarafından imzalandı.
Üniversitelerin daha fazla sahada olmasını istediklerini vurgulayan Aydın, “Biz buradan hareket ederek, Ankara’da teknoparkı olmayan üniversitelerden bir ekosistem oluşturalım diye bu bölgeyi düzenledik. Siz OSTİM Teknopark’ın ortağısınız; sahiplenmenizi istiyoruz” değerlendirmesini yaptı. Haberal da, “Başkent Üniversitesi olarak sanayi iş birliğini önemsiyoruz. Bu iş birliğinden sonra bu tür projelerimizin daha yoğun bir şekilde hayata geçeceğine inanıyoruz. Hocalarımızı da OSTİM’e yönlendirip, Teknopark’ta gerek proje üretmeye, gerekse burada aktif olarak çalışmaya teşvik edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Teknopark’ın ortağısınız sahiplenmenizi istiyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2019 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teknopark’ın ortağısınız sahiplenmenizi istiyoruz haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Haziran 2021, Pazartesi
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:28
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı