ANKARA HABERLERİ

Taslak sektörün görüşüne sunuldu

Hürriyet Haber
26.11.2020 - 00:54 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO), aktarlığı belgeli bir meslek haline getirmek için harekete geçerken, bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşların katkısıyla hazırlanan meslek standardı taslağı sektörün görüşüne sunuldu.

Hürriyet Haber

Odadan yapılan yazılı açıklamaya göre, ATO 23 No'lu Aktarlar ve Çiçekçiler Meslek Komitesi'nin talebi üzerine ATO ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) arasında temmuz ayında imzalanan ‘Aktarlık Mesleği İçin Ulusal Meslek Standardı Hazırlama İş Birliği Protokolü’ kapsamında, yapılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. Komite, standartları tespit etmek üzere Aktarlar Derneği ve sektörden temsilciler ile iki ayrı çalıştay düzenledi ve toplantılarda alınan bilgiler doğrultusunda aktarlık mesleği standardı taslak olarak hazırlandı. Taslak standart, sektörün görüş ve değerlendirmesine sunuldu. Taslak, görüşlerin toplanmasının ardından MYK'nin Sektör Komitesi tarafından inceleme ve değerlendirmeye tabi tutulacak. Son aşama olarak da MYK Yönetim Kurulu’nun onayının ardından Resmi Gazete'de yayımlanacak. ATO Başkanı Gürsel Baran, “Meslek standardı taslağını en iyi haline kavuşturmak için konuyla ilgili öneri sunmak isteyen sektör temsilcilerine hazırladığımız formu doldurarak görüşlerini bildirmeleri çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Taslak sektörün görüşüne sunuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Kasım 2020 tarihinde saat 00 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Taslak sektörün görüşüne sunuldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2022, Perşembe
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı