ANKARA HABERLERİ

Sağlıklı ürün için etiketi inceleyin

Haluk KARAASLAN-Harun ÖZALP/DHA
06.09.2019 - 16:32 |Son Güncelleme :

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, tüketicilerin gıda alırken ürünler üzerindeki etiketi incelemeleri konusunda uyardı.

Haluk KARAASLAN-Harun ÖZALP/DHA

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda mühendisleri, ‘3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası’ etkinlikleri kapsamında Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nce Hamamönü’nde geçtiğimi salı açılan, çarşamba ve perşembe de devam eden Sağlık Sokağı’nda, vatandaşları gıda güvenliği konusunda bilgilendirdi. Tüketicilerin gıda güvenliği konusunda son derece bilinçli olması gerektiğini belirten Ankara İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Korkmaz, tüketicilerin gıda alırken dikkat etmesi gerekenleri şöyle anlattı:

Sağlıklı ürün için etiketi inceleyin

EĞİTİCİ BİLGİLENDİRME YAPACAĞIZ

“Özellikle vatandaşımız gıda aldığı zaman, etiketlere dikkat etsinler. İçindekiler bölümünde neler olduğu, gıdanın tavsiye edilen tüketim tarihi, menşeinin neresi olduğu, muhafaza koşulları gibi daha birçok bilgi etiket üzerinde yer alıyor. Vatandaşımız buna dikkat ederse daha sağlıklı bir ürün alabilecek. Önümüzdeki süreçte tüketicilere yönelik ‘etiket okuryazarlığı’ ismiyle bir program başlatıyoruz. Hem okullarda hem kurumlarda bununla ilgili eğitici bilgilendirme yapacağız” dedi. 

ÜCRETSİZ TARAMA YAPILDI

Sağlık Sokağı’nda kurulan diğer stantlarda da, ücretsiz sağlık taramaları yapıldı ve taramalarda risk görülen vatandaşlar hekimler tarafından hastanelere yönlendirildi. Sağlık Sokağı'nda, aile hekimliğinden kanser tarama programlarına, obezite danışmanlığından karbonmonoksit ölçümüne kadar birçok tanıtım ve etkinliğe yer verildi. Ayrıca vatandaşlara tansiyon ve şeker ölçümü yapılarak danışmanlık hizmeti verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağlıklı ürün için etiketi inceleyin hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2019 tarihinde saat 16 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıklı ürün için etiketi inceleyin haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Haziran 2021, Pazar
 • İmsak
  03:17
 • Güneş
  05:13
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:53
 • Akşam
  20:27
 • Yatsı
  22:15
Sayfa Başı