ANKARA HABERLERİ

Posta Caddesi Ankara ticaretinin okuludur

Hürriyet Haber
26.11.2021 - 21:40 |Son Güncelleme :

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Mermerci Han ve ATO Han başta olmak üzere Posta Caddesi’ndeki işletmeleri ziyaret ederek, ticari faaliyetleri hakkında işletme sahiplerinden bilgi aldı.

Hürriyet Haber

Kendisinin çırak olarak çalışmaya başladığı ilk işletmenin Posta Caddesi’nde bulunduğunu aktaran Baran, “Posta Caddesi Ankara ticaretinin okuludur” dedi. Cumhuriyet’in ilk yıllarından itibaren kentte ticaretin merkezlerinden biri olan Ulus bölgesindeki Posta Caddesi’nin ticaret hayatı açısından önemine vurgu yapan Baran, şöyle devam etti:

ESNAFIMIZIN FİKİR VE ÖNERİLERİNİ ALIYORUZ

“Posta Caddesi’nde yıllardır ticaret yapan, buradan senelerdir evine ekmek götürerek başkentin ticari hayatına katkı sağlayan çok sayıda tüccarımız faaliyet gösteriyor. Ankara’nın kuruluşunda ticaret merkezi olan Posta Caddesi, başkent ticaretini günümüze taşıyor. Başkentin büyük bir ticari ve ekonomik gücü de burada bulunuyor. Bizler de burada emek veren tüccarımızın görüşlerini almak ve önerilerini dinlemek için üyelerimizi yerinde ziyaret ediyoruz.” ABB’nin tarihi Ulus Kent Meydanı civarındaki cadde ve sokaklarda başlattığı çalışma kapsamında Posta Caddesi’nde de sağlamlaştırma ile cephe yenileme çalışmaları yapılacağı bilgisini veren Baran, çalışma tamamlandığında bölgenin ticaretine, turizmine önemli katkı sağlayacağına inandıklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Posta Caddesi Ankara ticaretinin okuludur hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Kasım 2021 tarihinde saat 21 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Posta Caddesi Ankara ticaretinin okuludur haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ocak 2022, Çarşamba
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı