ANKARA HABERLERİ

Pandemi belediyelerin önemini gösterdi

Hürriyet Haber
13.04.2021 - 00:21 |Son Güncelleme :

İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin 63’üncü Olağan Meclis Toplantısı ve Genel Kurulu Antalya’da yapıldı. Toplantıda üyelerin oy birliğiyle Yenimahalle Belediye Başkanı ve mevcut İABB Başkanı Fethi Yaşar yeniden başkan seçildi.

Hürriyet Haber

İABB’nin her yıl güçlenerek yoluna devam ettiğini vurgulayan Yaşar “2014’te İABB’ye başkan olduğumda 37 üye belediyemiz vardı. Bugün her partiden katılımcı belediyeler olmak üzere 200 üyemiz var. Türkiye Belediyeler Birliği’nden sonra en büyük bölgesel birlik İç Anadolu Belediyeler Birliği’dir” dedi. Avrupa’da en az belediye sayısı olan ülkenin Türkiye olduğunu belirten Başkan Yaşar, şöyle devam etti:

Pandemi belediyelerin önemini gösterdi

BELEDİYECİLİKTEN KORKMAMAK LAZIM

“Vatandaşın sıkıntılarının yerinde ve zamanında çözümü için belediyecilikten korkmamak lazım. Belediye sayısının artmasının ülkenin gelişimine katkı sunacağına inanıyorum. Pandemi süreci yerel yönetimlerin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Çünkü halkla her zaman biz baş başa kalıyoruz. Genel idare ile yerel idare uyumlu çalışırsa ve belediyelerin imkanları artarsa halkın devlete olan güveni de artar. Bunu yaşayarak gördük. İnşallah yerel yönetimlere daha çok imkân verilir ve Türkiye’nin sorunları da yerinde çözüme kavuşur. İhtiyacı olan belediyelerimize maske gönderme hizmetini sürdüreceğiz. Bilim kurulunun aldığı kararları harfiyen uygulayın. Bu kurallara uymadığımız müddetçe bu belayı ülkemizden uzaklaştıramayız. Belediye başkanı olarak bizlere bu konu da büyük görev düşüyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Pandemi belediyelerin önemini gösterdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Nisan 2021 tarihinde saat 00 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pandemi belediyelerin önemini gösterdi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Mayıs 2021, Cuma
 • İmsak
  03:56
 • Güneş
  05:35
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı